Jak przenieść dane z poczty @hotmail do @outlook?

Witam.

 

Piszę w tym dziale, bo nigdzie indziej ten temat mi nie pasuje.

 

Postanowiłem zrobić porządki ze skrzynkami poczty e-mail i napotkałem na pewną “barierę”. Chodzi o to, że mam pocztę na @hotmail’u, której nazwa obecnie mi się nie podoba, ale na niej znajdują się najważniejsze dane, typu wiadomości, kontakty, powiązana jest z Xbox Live, Skype, OneDrive i Windows 8. Chciałbym przenieść te wszystkie dane (włącznie z Xbox Live, Skype, OneDrive i Windows 8) na nowy adres na poczcie @outlook, ale nie wiem jak to zrobić i czy w ogóle da radę, dlatego chciałbym was prosić o pomoc, jak to zrobić aby wszystko działało po staremu na nowym adresie?

 

Wiem że można dodawać tzw. aliasy, ale czy jak dodam jako dodatkowy alias starą pocztę, a jako główny pozostawię nowy adres, to czy te dane na których mi zależy będą widoczne na wszystkich urządzeniach (PC i konsola)?

http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/komunikacja/2012/08/migracja-konta-z-hotmail-do-outlook

Dzięki, artykuł ciekawy i nawet pomocny. Ale za dobrze by było jakby od razu się udało.

 

I tak, jak wspomniałem mam już utworzone oba konta, jedna jako @hotmail (stare jak świat), drugie jako @outlook. Zacząłem od próby dodania aliasu na nowym koncie (@outlook główny, dodatkowy @hotmail), wybrałem opcję dodania istniejącego maila, po wprowadzeniu adresu wywalił komunikat “Ten adres e-mail stanowi część zastrzeżonej domeny. Podaj inny adres e-mail.”.

 

Pomyślałem, że no dobra, może odwrotnie powinienem zrobić, więc zalogowałem się na @hotmail i tam dodałem jako dodatkowy alias @outlook, oczywiście wybierając opcję dodania istniejącej poczty, i znowu coś nie tak, pojawił mi się komunikat “Ten adres e-mail jest już zajęty. Wybierz inny adres.”. Przecież logiczne że dodaję istniejący adres, w końcu dlatego wybrałem opcję dodania istniejącego e-mail’a.

 

Kto mi powie jak to zrobić poprawnie, bo głupi nie jestem, a coś tu jest nie tak ;-). Wspomnę tylko że zależy mi na tym aby zachować nowy już utworzony adres.