Jak przenieść foldery TEMP Windowsa do pamięci RAM?

Da się to w ogóle zrobić?
Mam sporo RAM i będę miał jeszcze więcej. Zauważyłem że od chwili przeniesienia CACHE Firefoksa do pamięci RAM i od chwili wyłączenie plików stronicowania system działa szybciej. Nad niczym się nie zastanawia a przeglądarka to już w ogóle rakieta się zrobiła.
Przez chwilę pomyślałem czy nie dało by rady przenieść folderów TEMP Windowsa 7 także do RAM.
Próbował już ktoś?

http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk
Tym programem zrobisz sobie wirtualny dysk w RAM, następnie utwórz linki symboliczne katalogów które chcesz tam trzymać.

1 polubienie

Wystarczy te 1GB na temp?

Sam to musisz ocenić, nie mam pojęcia z jakich programów korzystasz i ile one sumarycznie potrzebują przestrzeni na pliki tymczasowe. Niemniej jednak 1GB wydaje się śmiesznie małą wartością :wink:

Będzie działać przynajmniej do pierwszego zaniku prądu :slight_smile:

Co masz na myśli? Oczywiście wszystkie pliki trzymane w RAM znikną po utracie zasilania/wyłączeniu komputera, ale skoro kolega zadaje takie pytanie to chyba zdaje sobie z tego sprawę.

1 polubienie

Znalazłem AMD Radeon RAMdisk.
Działa tak samo jak ten zapodany przez kolegę lecz ma ograniczenie do dysku o rozmiarze 4GB a nie 1GB jak poprzednik. Tyle wystarczy.
Tak, wiem że pliki po resecie znikną. Chciałem jedynie przenieść foldery TEMP Windowsa z dysku SSD a że talerzówka zbyt wolna to zapodałem do RAMu.
I widzi kolega… gdzieś na forum pytali po co komu 16GB RAM a tutaj czysty przykład na to że jak jest to się przyda. Właśnie w nowej stacjonarce chcę zrobić wszystko tak by wszystkie śmieci siedziały w pamięci RAM a nie “szlajały” się po dyskach.
Obecnie w lapku jest 4GB ale to tylko wstępne testy. Jak już będzie “blaszak” z 16GB to będzie wiadomo co z tym zrobić.
Od chwili w której mam Cache firefoxa w RAM wszystko hula jak trzeba.
Teraz pobawię się pół dnia z tym RamDiskiem od Radeona i zobaczymy czy Windowsowi nie będzie to przeszkadzać. A to że dane znikną po resecie to nawet ok, nie trzeba będzie ręcznie czyścić folderów temp. Będę to wyłączał jedynie w chwili w której jakaś instalacja będzie wymagała restartu do dalszej instalacji tak by pliki działającego programu nie zniknęły w połowie roboty.

Załóżmy, że masz jakiś program do tworzenia ramdysków, utworzyłeś go i przypisałeś literę R:.Chcesz zmienić domyślne katalogi plików tymczasowych to musisz o tym poinformować system poprzez zmianę wartości zmiennych środowiskowych TEMP i TMP. W Win7 robi się to poprzez wywołanie apletu System (w Panelu Sterowania) , w lewym menu - Zaawansowane ustawienia systemu, w okienku - zakładka Zaawansowane i przycisk na samym dole - Zmienne środowiskowe. Normalnie mają one wartość dla użytkownika %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp (czyli C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\Temp) a dla systemu %SystemRoot%\TEMP (czyli C:\Windows\TEMP). Zmień wszystkie 4 wpisy na R:\Temp i zrestartuj kompa.