Jak przenieść ikonkę z kafelek na pulpit?

Drobiazg:

Zainstalowałem powiedzmy skype ze sklepu i mam go na kafelkach. Chcę, aby ikonka skypa była też na pulpicie. Jak to zrobić?

Poszukać Skype w menu Wyszukiwanie, kliknąć PPMyszy na tej ikonie i z dolnego menu “Otwórz lokalizację pliku”. Stamtąd PPMyszy przenieść ją na Pulpit, np. “Wyślij do…”.

Ja mam na dolnym menu tylko 3 opcje: odinstaluj, odepnij od menu, wszystkie aplikacje. Opcji "Otworzyć lokalizację pliku nie mam.

Inna droga: Komputer > dysk C (lub ten, na którym zainstalowano Skype) > Program Files > Skype > Phone > PPM na Skype i “Wyśli do…” > Pulpit.

Coś się nie zgadza. Gdzie domyślnie instalowane są produktu z sklepu, bo skype instalowałem z sklepu?

Klikam nawet w wyszukiwanie (pliki) i wklepuje skype i nic mi nie wyskakuje. Mam tylko 1 partcyję na dysku.

Chyba rzeczywiście najprościej zainstalować skypa na Pulpicie (nie przez sklep).

Skoro instalowałeś Skype ze sklepu, to utworzenie skrótu do wersji Metro jest trochę pokrętne. Utwórz gdzieś (gdziekolwiek, tak żeby nie przeszkadzał i żebyś nie usunął go przypadkiem) nowy skrót (PPM -> Nowy -> Skrót) i w polu lokalizacja wpisz “skype://” (bez cudzysłowów), nazwę wpisz dowolną bo nie jest to właściwy skrót. Po jego utworzeniu trzymając Shift kliknij PPM na skrócie i wybierz “Kopiuj jako ścieżkę”. Teraz utwórz na pulpicie nowy skrót, w polu lokalizacja wpisz explorer.exe i po spacji wklej skopiowaną ścieżkę (powinno to wyglądać tak), wpisz nazwę i gotowe. Na koniec jeszcze zmień ikonę skrótu.

dz…za pomocą skrótów udało się…

Natomiast jaka jest różnica między utworzonym skrótem 1 i 2?

Dodane 24.05.2013 (Pt) 14:29

CZyli co lepiej instalować programy nie przez sklep???

Ten pierwszy jest traktowany jak skrót internetowy (ma nawet rozszerzenie .url), ten drugi to normalny skrót. Poza tym zdają się działać identycznie. Co do drugiego pytania, to już zależy od Ciebie, czy wolisz mieć aplikacje uruchomione na pełnym ekranie czy wolisz pracować na pulpicie. Zresztą, w sklepie Windows i tak nie ma za wiele użytecznych programów, więc najczęściej będziesz korzystać z “normalnych” programów.