Jak przenieść katalog user na inny dysk

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak przenieść katalog user na inny dysk, tak żeby przy formacie nie tracić wszystkich moich dokumentów ale żeby był do niego dostęp przez skrót na pulpicie.

Pozdrawiam

mozesz zrobic w w7 tak:

start: wszystkie programy : akcesoria: narzedzia systemowe : Łatwy transfer w systemie Windows robi ci folder ze wszystkimi danymi wsadzasz na pena lub plytke… i potem jak zainstalujesz od nowa windowsa 7 to pociskasz na ten plik i ci instaluje wszystkie dokumenty wszystko bedzie tak jak bylo wczesniej na kompie przed formatem

Ok. Dzięki. Ale mi chodziło raczej o wchodzenie do moich dokumentów z poziomu pulpitu,a dane te chcę trzymać na dysku “D” format nie zawsze jest zaplanowany ( upierdliwy wirus czy jakiś inny śmieć )- trzymanie ważnych danych na dysku innym niż system jest po prostu bezpieczniejsze. W XP można to było zrobić bardzo łatwo , a w W7 nie wiem jak to zrobić. Może ma ktoś jakiś pomysł-byłbym wdzięczny.

W Win7 to się robi bardzo łatwo, tylko nie przenosi się całego katalogu, ale podkatalogi.

Wchodzisz do C:\Użytkownicy, potem klikasz PPM na np. “Moje dokumenty”, Właściwości, Lokalizacja i tam ustawiasz. Tak samo możesz zrobić dla muzyki, obrazów, pobranych, itd.

Cały folder profilu użytkownik też można przenieść. Trzeba tylko utworzyć symlinka (dowiązanie symboliczne) tak aby folder profilu na innym dysku był w systemie “widziany” jako leżący na partycji systemowej.

Na marginesie, to działa wszędzie tam gdzie jest dostępny NTFS, nie tylko w Windows 7. Tyle, że w starszych niż XP narzędzie do tworzenia dowiązań trzeba doinstalować osobno. Np z Resource Kita.

Ppm na folder Moje Dokumenty/właściwości/przenieś/np. Na D:\moje dokumenty

O to chodzi?