Jak przenieść montowanie /home na inny dysk?

Witam Serdecznie, mam mały problem, podłączyłem do serwera dodatkowy dysk, który w fdisk -l pojawił się jako /dev/sdc . Zrobiłem na nim system plików ext3, następnie zamontowałem go do /home i wszystko co było w tym /home znikło, więc odmontowałem z powrotem i wszystko wróciło ; ) Jak mam zamontować dodatkowy dysk do /home, aby zrobił się taki jeden ogólny ?:slight_smile:

  1. (trochę naokoło). w /home utwórz katalog /np users/, zamontuj sdc do /home/users i zmodyfikuj plik /etc/defaults/useradd by adduser/useradd tworzył katalogi użytkowników w /home/users

  2. (coś co jest dużo lepszym rozwiązaniem)- używaj LVM2 (tutaj szybki link z googla http://www.eioba.pl/a/1iik/konfiguracja … d-oraz-lvm )- naprawdę, potrafi toto mocno ułatwić życie /lvm, nie link/

btw, jeśli można spytać- czemu nie ext4?

Zaraz zobaczymy, jak Pana sposób sprawdzi się z moim panelem pod serwery gier. Ponieważ, gdy zamawia się serwer to panel tworzy nowego użytkownika tak /home/s500 /home/s501 /home/s502 /home/s503 ; ) Nigdy tak na prawdę nie myślałem o ext4.

Gdy ja przenosiłem /home na inną partycję, zamontowałem ją w /mnt/home, skopiowałem tam cały /home, a potem zamontowałem w /home. Działa tak już kilka miesięcy, więc chyba nie jest to zła metoda.