Jak przenieść numer telefonu?

Witam,

mam numer z Ery, telefon na kartę i chciałbym przenieść numer do Orange też na kartę. Czy istnieje taka możliwość żeby przenieść numer na kartę, żeby nie trzeba było brać na abonament?

Oczywiście, bez problemu

Jaki jest koszt tego?

http://infobot.pl/r/1VXs

Numer musisz mieć zarejestrowany u obecnego operatora (PESEL, imię, nazwisko, dane adresowe), inaczej go nie przeniesiesz. Najlepiej przejść się do dobrego salonu Ery, gdzie sprawdzisz, czy jesteś zarejestrowany (jeśli np. nie pamiętasz) oraz ewentualnie uzupełnisz dane. To tyle, u Ery nie musisz się chwalić, że chcesz wynieść od nich numer. Następnie odwiedzisz dobry salon Orange, gdzie dowiesz się, jak możesz znaleźć się w tej sieci. Przeniesienie numeru jest bezpłatne. Co do “dobrych salonów” - piszę tak, bo zdarza się, że w jakichś małych punktach operatorskich (tzw. partnerzy) nie powiedzą Ci wszystkiego dokładnie albo będą załatwiać usługę dłużej niż w dużym salonie, będącym prawdziwą wizytówką danej sieci komórkowej, gdzie nie mogą sobie pozwolić na pomyłki. Oczywiście nie jest to regułą, być może w małym saloniku również załatwisz wszystko bez problemu, ale lepiej wydłużyć sobie drogę do większego salonu.

Dzięki za informacje! :wink:

Dodane 05.03.2011 (So) 23:03

Dzisiaj byłem to załatwić i powiedzieli mi, że w ciągu 24 godzin numer zostanie przeniesiony i zapomniałem się zapytać czy w niedzielę też to przeniosą? czy chodziło im o 24 godziny ‘‘robocze’’?

no właśnie też dzisiaj przenosiłem i też mnie to interesuje. :smiley:

Numer mam już przeniesiony, ale ciekawi mnie jedno pytanie, czy mogę np. za jakiś czas znowu przenieść numer do Ery bądź np. Plusa? :smiley:

Z tego co wiem, numer można przenosić dowolną liczbę razy do dowolnych sieci. W końcu każdy operator przyjmie Cię z otwartymi ramionami, a i dotychczasowy nie powinien narzekać - i tak zostawiasz u niego swoje dane osobowe. :stuck_out_tongue:

Nie zawsze idzie gładko. Mojego numeru operator twardo nie chciał oddać. Odrzucał wnioski (czy jak to oni między sobą załatwiają), tłumacząc, że błędne dane. Dane były sprawdzane, wszystko było ok, znowu drugi operator występował o przeniesienie numeru i pierwszy znowu odrzucał. Po sporo ponad miesiącu wydzwaniania, robienia dymu w salonach starego operatora, pisania reklamacji jakoś numer się przenieść udało.

Racja, czasem czepiają się dosłownie o kropkę - po prostu dane u operatora dotychczasowego i tego, do którego chcemy przejść, muszą być identyczne. Podstawą jest PESEL, imię i nazwisko oraz adres.

Tyle, że właśnie było wszystko ok, kilka razy były wysyłane te same dane i za chyba 4 razem przeszły dopiero.