Jak przenieść plik zdjęć z poczty do WMC

Witam. Otrzymuję na pocztę pokazy slajdów z logo Windows Media Center i po dwukrotnym kliknięciu na to logo uruchamia się program WMC, ale nie mogę znależć w nim otwieranego pliku zdjęć. Dziękuję Ci Dimatheus, ale proszę napisz z jakim tematem mam się zapoznać i podpowiedz jakieś źródło. A jeżeli to forum jest tylko dla profesjonalisów to napisz a ja zrezygnuję z pytań. Pozdrawiam.

gulic , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zmieniłem tytuł i treść postu. Oczekuję na podpowiedź.

Hej,

W moim poście podałem Ci temat, z którym miałeś się zapoznać - wystarczy kliknąć na fragment tekstu z tekstem tym - to jest link, który przenosi do odpowiedniego miejsca. :slight_smile:

Jeśli chodzi o problem, to napisz:

:arrow: Z jakiego programu pocztowego korzystasz? A może pocztę otwierasz przez przeglądarkę internetową?

:arrow: Spróbuj zrzucić załącznik z mail’a na dysk i dopiero z tego miejsca go uruchom? Jakaś zmiana?

:arrow: Jakie rozszerzenia mają pliki, z którymi jest problem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Korzystam z poczty o2 oraz usługi współpracującej Windows Live. Zrzucanie załącznika na dysk nic nie zmienia. Na trzecie pytanie nie potrafię odpowiedzieć.Jak pobiorę z Windows Live to pisze, że jest to plik pps, a jak z poczty o2 , to że jest to plik rodzaju EML. Dziękuję za pomoc.

P.S. Był kiedyś u mnie bardziej biegły niż ja i w jakiś sposób przeniósł mi taki plik do programu Power Point 2007, ale ja też tego nie potrafię.

Hej,

Pliki pps to nie są pliki graficzne, a pliki pokazu slajdów w programie MS Power Point. Jeśli posiadasz pakiet Microsoft Office, to powinieneś kliknąć na plik zapisany na dysku i z manu kontekstowego (prawy przycisk myszy) wybrać opcję Otwórz za pomocą i wybrać Power Point. Można też zaznaczyć ptaszka, by zawsze otwierał takie pliki poprzez wskazany program.

Po prostu zamiast pobierać załącznik, pobierasz treść wiadomości. Zwróć, proszę, uwagę na to, co zapisujesz. Powinieneś zapisać załącznik, a nie całą wiadomość.

Jeśli nie posiadasz Power Point’a to zawsze możemy skorzystać z alternatyw w postaci pakietu Libre Office czy Power Point Viewer’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za pomoc, załącznik wreszcie udało się otworzyć.

P.S. Pewnie w takich przypadkach jak ze mną odczuwasz mam nadzieję, że tylko współczucie, ale bądź cierpliwy i wyrozumiały dla starych /ja mam 72/, którzy uczyli się w czasach przed komputerowych i teraz sami coś jeszcze próbują.

Ale jeszcze jedno. Otóż w rozwiniętym menu kontekstowym Otwórz za pomocą pojawia się kilka programów, ale nie ma tam MS Power Point, a chciałbym żeby był.Gdyby można to łatwo zrobić, to bym spróbował. Jeżeli jednak to trochę skomplikowane, to nie będę się męczył.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Gulic

Hej,

Nieprawda, przecież nie każdy musi być komputerowym ekspertem. A forum jest od tego, by pomagać. A gdyby wszyscy wszystko wiedzieli, to takie miejsca straciłyby sens bytu. :wink:

:arrow: Wybrałeś polecenie Wybierz program domyślny? Czy tam też nie ma Power Pointa? Poniżej screen.

60249785152896904857_thumb.jpg

:arrow: Z jakiego systemy operacyjnego korzystasz?

:arrow: Czym ostatecznie otworzyłeś prezentację - tzn. jakim programem? Power Pointer czy jakimś zamiennikiem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, kliknąłem w Wybierz program domyślny i jest tam wiele programów, ale nie ma Power Pointa. Mam Windows 7 home premium.Jak uruchomiłem? Otóż zwróciłem uwagę na to aby pobrać tylko załącznik i wówczas w folderze Pobrane pojawiła się od razu ikonka przysłanego mi pokazu slajdów z logo Power pointa. Wystarczyło kliknąć w nią dwa razy LPM i od razu uruchomił się pokaz slajdów. Nie wiem przy pomocy jakiego programu, ponieważ nie pojawiło się ja zwykle okno Power Pointa w którym trzeba kliknąć w pokaz slajdów czy wyświetl pokaz slajdów i jeszcze Zacznij od początku.

Pozdrawiam,

Gulic

Hej,

Zatem wszystko jest już przyporządkowane poprawnie. Skoro dwuklik uruchamia pokaz, to wszystko jest OK.

To zupełnie normalne - prezentacje o rozszerzeniu pps uruchamiają się automatycznie, w odróżnieniu od prezentacji z rozszerzeniem ppt - te drugie uruchamiają się normalnie w programie i trzeba kliknąć odpowiednią opcję, by prezentacje wyświetlić. W przypadku plików pps nie jest to konieczne. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus