Jak przenieść recovery z dysku D na C

(Bibi0237) #1

witam mam pytanko chce przenieść recovery z dysku d na dysk c i na d zrobić format aby usunąć ubuntu a raczej nie chce stracić recovery jak to zrobić chyba ze ktoś ma inną propozycję jak do tego się zabrać aby wyczyścić to Ubuntu za podpowiedź dzięki

(saturno) #2

Napisz co masz obecnie na dysku oraz co chcesz uzyskać.

Bo z tego co napisałeś wynika, że masz obecnie recovery i ubuntu na jednej partycji (d), a to chyba raczej niemożliwe, chyba że to jakaś zwykła kopia zapasowa plików, a nie prawdziwe recovery.

Ps.: Znasz takie coś jak: kropka i przecinek :?:

(Bibi0237) #3

a więc tak,na dysku D mam recovery zamontowane przez producenta Samsung ,zamontowałem Ubuntu z live cd .Teraz chcę od montować Ubuntu z dysku przez format ale nie chce stracić recovery.po prostu chcę się pozbyć Ubuntu z lapka ale nie wiem jak to zrobić inaczej niż format.za pomoc z góry dziękuje

(Marchelmx) #4

Witam, możesz wkleić zrzut ekranu na którym będzie okienko Mój Komputer oraz drugi z oknem dysku D?? Bo tak jak Tomik71 wyżej pisał, jest to raczej niemożliwe aby móc zainstalować system Ubuntu na partycji recovery przygotowanej przez producenta

(marcin82) #5

Wklej screena z GParted.

(Bibi0237) #6

sorki nie napisałem dokładnie, jak montowałem Ubuntu to partycje do systemu Ubuntu program sam wykonał obok recovery zajął w sumie połowę dysku .Recovery i Ubuntu nie są na tych samych partycjach ,i jak teraz tego Ubuntu się pozbyć. jeżeli ktoś ma propozycje to z niecierpliwością czekam na podpowiedz .co do skrenów przepraszam ale nie wiem jak to zrobić

(EasyTouch) #7

Masz na pewno na klawiaturze klawisz Print Screen lub Prt Sc czy coś w ten deseń , naciśnij go potem otwórz np Paint i wklej obraz ; ) Powodzenia

(roobal) #8

Czy Ty kolego przypadkiem nie instalowałeś Ubuntu przy pomocy instalatora o nazwie Wubi? Jeśli tak, to żeby usunąć Ubuntu to zajrzyj do Start>Panel sterownia>Dodaj/Usuń programy>Wubi.

Pozdrawiam!