Jak przenieść recovery z dysku D na C

witam mam pytanko chce przenieść recovery z dysku d na dysk c i na d zrobić format aby usunąć ubuntu a raczej nie chce stracić recovery jak to zrobić chyba ze ktoś ma inną propozycję jak do tego się zabrać aby wyczyścić to Ubuntu za podpowiedź dzięki

Napisz co masz obecnie na dysku oraz co chcesz uzyskać.

Bo z tego co napisałeś wynika, że masz obecnie recovery i ubuntu na jednej partycji (d), a to chyba raczej niemożliwe, chyba że to jakaś zwykła kopia zapasowa plików, a nie prawdziwe recovery.

Ps.: Znasz takie coś jak: kropka i przecinek :?:

a więc tak,na dysku D mam recovery zamontowane przez producenta Samsung ,zamontowałem Ubuntu z live cd .Teraz chcę od montować Ubuntu z dysku przez format ale nie chce stracić recovery.po prostu chcę się pozbyć Ubuntu z lapka ale nie wiem jak to zrobić inaczej niż format.za pomoc z góry dziękuje

Witam, możesz wkleić zrzut ekranu na którym będzie okienko Mój Komputer oraz drugi z oknem dysku D?? Bo tak jak Tomik71 wyżej pisał, jest to raczej niemożliwe aby móc zainstalować system Ubuntu na partycji recovery przygotowanej przez producenta

Wklej screena z GParted.

sorki nie napisałem dokładnie, jak montowałem Ubuntu to partycje do systemu Ubuntu program sam wykonał obok recovery zajął w sumie połowę dysku .Recovery i Ubuntu nie są na tych samych partycjach ,i jak teraz tego Ubuntu się pozbyć. jeżeli ktoś ma propozycje to z niecierpliwością czekam na podpowiedz .co do skrenów przepraszam ale nie wiem jak to zrobić

Masz na pewno na klawiaturze klawisz Print Screen lub Prt Sc czy coś w ten deseń , naciśnij go potem otwórz np Paint i wklej obraz ; ) Powodzenia

Czy Ty kolego przypadkiem nie instalowałeś Ubuntu przy pomocy instalatora o nazwie Wubi? Jeśli tak, to żeby usunąć Ubuntu to zajrzyj do Start>Panel sterownia>Dodaj/Usuń programy>Wubi.

Pozdrawiam!