Jak przenieść SMSy z Nokii 6030 do 6300?

Witam,

Mam następujący problem: zmieniłem telefon z Nokii 6030 na Nokię 6300. Chcę przenieść wszystkie dane na nowy telefon. Kontakty da się skopiować na kartę SIM i przenieść do 6300, ale wszystkie SMSy chyba “siedzą” w pamięci starej Nokii 6030, bo po przełożeniu karty SIM do nowego telefonu, w wiadomościach mam pusto, podczas gdy powinno być ok. 70 SMSów. Czy jest jakaś możliwość przeniesienia tych SMSów, bo nie widzę nigdzie opcji kopiowania na kartę SIM?

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Polecam do tego celu program MOBILedit. Bez problemu można za jego pomocą dokonać nie tylko przeniesienia wiadomości tekstowych z komórki na komórkę, ale także zarchiwizować je na swoim komputerze. Przydają się też takie funkcje jak edycja danych kontaktowych, ich import/eksport jak i wiele innych. Program jest niestety udostępniany na licencji shareware. Jego 90-dniową wersję można znaleźć w internecie m.in. pod adresem http://www.mobiledit.com, jak również w bieżącym, grudniowym wydaniu Komputer Świat Ekspert, bodajże w wersji 2.6.

O matko chyba daj na opcje sms-ów i tam masz zapisz sms na karte sim albo w opcjach wiadomości wogule. To proste.

Czasami przez PC Suite to się nie da, ja przenosiłem dane ze służbowej Nokii na prywatną (inny model)

No właśnie w Nokii 6030 nie ma takiej opcji w ustawieniach SMS.

Co do kopiowania za pomocą programów, to nie mam na razie kabla do połączenia z komputerem.