Jak przenieść ustawienia profilu, na profil administratora

(pawel500) #1

Mam laptopa już kawal czasu. Ustawiłem dzisiaj hasło i zapomniałem. Usunąłem to hasło za pomocą programu Active password changer. Ale po tym procesie wyskoczyło mi konto administratora, którego wcześniej nie miałem, a teraz jest.

Wszystkie pliki i ustawienia mam na swoim profilu a nie na profilu administratora. W jaki sposób można przenieść wszystkie ustawienia z mojego profilu na profil administratora?

Moje konto pod spodem też ma napisane administrator. Jestem w stanie usunąć moje konto, ale administratora nie.

(Sasklocz) #2

Zawsze możesz wyłączyć konto administratora - uruchom lusrmgr.msc, tam ppm na koncie admina i we właściwościach odznacz 'konto jest wyłączone'.

Co do przeniesienia ustawień z konta na konto... Od razu powiem, że nie wiem jak to dokładnie wygląda na Viście, ale nie powinno się różnić znacząco w stosunku do win7. Najpierw tworzymy nowe konto, logujemy się aby system potworzył katalogi, potem znów logujemy na admina, dalej:

Panel sterowania -> system -> zaawansowane ustawienia systemu -> zaawansowane -> profile użytkownika -> ustawienia; mamy tu magiczny przycisk 'kopiuj do' - ładnie działający w XP, w win7 niestety tylko dla domyślnego konta. Aby to ominąć udajemy się do katalogu users (c:\users), zmieniamy nazwę katalogu Default, z kolei profil jaki chcemy skopiować przemianowujemy na Default (teraz możemy skopiować konto domyślnego użytkownika).

Jednak wiadomo - nie podmienisz konta, na którym jesteś aktualnie zalogowany.

(pawel500) #3

Sasklocz dziękuję za podpowiedź, ale dalej potrzebuję pomocy. Mam viste. Jestem we właściwościach systemu, w profilach użytkownika.

Napisałeś, żeby to ominąć. Dlaczego mam to ominąć? To mam w końcu to skopiować czy nie :slight_smile: nie rozumie.

Przypominam, że potrzebuje po prostu wszystkie ustawienia z konta 1 skopiować na konto administratora, bo nie chcę mi się znowu to wszystko ustawiać od początku. A więc wygląd okien, ustawienia przeglądarek, programów i tak dalej i tak dalej....

(Sasklocz) #4

Hm, bo się chyba trochę zgubiłem - problemem jest to, że masz konto administratora, którego wcześniej nie miałeś i chcesz się go pozbyć, czy problemem jest kopiowanie ustawień między kontami?

Jeśli pierwsze - to wyłącz konto admina jak pisałem (jeśli po tym dalej będzie monit o hasło dla Twojego konta - uruchom netplwiz.exe i odfajkuj tam konieczność podawania hasła).

Jeśli drugie - to będzie więcej zabawy - bo i trzeba się bawić tym defaultowym kontem, ponadto logując się na admina - z oczywistych względów nie będziesz w stanie skopiować ustawień na to konto, logując się na drugie konto - również nie skopiujesz go bezproblemowo - zatem cała operacja będzie wymagała utworzenia trzeciego konta administracyjnego z którego będzie można kopiować/przenosić pozostałe profile (btw. jeśli chcesz zachować ustawienia programów należy też skopiować folder appdata i nadać na nim odpowiednie uprawnienia).

(pawel500) #5

Nom wyskoczyło mi konto admina. Więc tak mi się wydaje, że oczywistą rzeczą byłoby gdybym ja był na tym koncie skoro to mój laptop :slight_smile:

Ale jak wchodzę na to konto to tam wszystko trzeba ustawiać od nowa. Nawet tapeta windowsowa wyskakuje :slight_smile: No tak jakbyś zainstalował system i pierwszy raz się zalogował. Chce być na tym koncie, ale od kilkunastu lat używam konta o nazwie "Adam".

Chcę aby na koncie administratora były te same ustawienia co na Adam. Jeśli udałoby mi się to zrobić, to konto Adam bym skasował.... no bo po co by mi one było potrzebne.

Jakbyś mógł mnie przeprowadzić od początku do końca przez ten proces to będę wdzięczny.

No chyba, że jedyna opcja jaka mi została to po prostu skopiować wszystkie pliki z konta Adam na administrator, usunięcie konta Adam i od początku ustawianie wszystkiego. Ale czy to nie nudne :-)?

(Łukash) #6

Bo to jest wbudowane konto administratora ,konto system ,najwyższe uprawnienia ,uruchom jako admin -odpalamy z uprawnieniami z tego konta ,konto Adam(admin) ma uprawnienia do wykorzystywania konta System(Admin), zostaw to konto w spokoju :smiley: ,bo wszystko instalowane i uruchomiane z tego konta ma full uprawnienia w systemie, nie nakładaj hasła itp. Jak Twoje stare konto Adam żyje ,ma się dobrze ,i masz do niego dostęp to w wierszu polecenia wydaj :

net user administrator /active:no

[ENTER]

Nowy Admin ,konto na które chcesz się przenieść, zostanie ukryte, Adam(Admin) będzie dostępne .