Jak przenieść win xp na inny dysk

ad1. to po co w ogole instalowac OS?

ad2. tak, musisz miec partycje na kopie OS (C, wraz z boot’em) rowna lub wieksza niz kopiowana - niewazne w ktora strone to zrobisz - zmniejszysz C, czy powiekszysz I

ad3. zalezy od biosu i plyty - powinien byc widziany chyba, ze to zabytek klasy 00

:smiley:

ok. wielkie dzieki za pomoc CLOCKWORK. :smiley:

W dniu 19.07.2008 , o godzinie 20:55 został dopisany post przez aruszaba

no i kiszka :frowning:

wszystko zrobiłem jak należy ale po przełączeniu na dysk sata mam kursor i nic poza tym. Brak chyba driverow do sata, bo system był instalowany jak sata jeszcze nie było. jest jakiś sposob zeby dołożyć te drivery pod rozruch ??

boot z cd windowsa - f2 w celu zaistalowania innych sterownikow niz MS - ‘enter’ celem instalacji OS - powinien wykryc poprzedni system i zaproponowac jego naprawe - ‘r’ i naprawa

dyski sa widziane w biosie w ogole? moze tam pobaw sie na poczatek

ad1. Użyłem F6 do zaintalowania sterowników SATA

ad2. Wszystko fajnie, tylko taka naprawa troche miesza w systemie, bo przywraca pliki z plyty instalacyjnej i połowa uaktualnien systemu jest usuwana a system ciutke głupieje bo w rejestrach te poprawki sa a fizycznie ich nie ma, a OS nie chce ich drugi raz zainstalować. Prerabiałem ten temat juz. A pozatym ta naprawa poprzez ‘r’ niczym sie nie różni (w czasie) od instalacji systemu wiec postanowilem zrobic instalke (czystą) tak aby litery dysków sie zgadzały i przywrócic system z backup-a, i ‘kreatorem przenoszenia ustawień’ przenieść ustawienia, były problemy z kluczami do programów wiec dla pewności jescze ‘regeditem’ skopiowałem rejestry i wkleiłem je do nowego OS-a, jak narazie wszystko działa bez zarzutu. :smiley:

Bez urazy CLOCKWORK, nie jestem na takim etapie aby edytować boota z panelu dosowego, który proponuje instalka, i dla tych ktorzy troche mniej sie na tym znają opisuje moje doświadczenia. Może nie jest szybciej, ale napewno zadziała.

Mimo wszystko jeszcze raz dziekuję za twoją pomoc i pozdrawiam.

  1. masz racje - f6 - nie wiem skad mi sie wzielo to f2 :smiley:

  2. nie do konca, bo zalezy od cd z winda a ta mozna przygotowac w nlite na sprawnym i aktualnym OS

w przypadku ‘zwyklego’ krazka - masz racje poniekad - zastepuje pliki systemowe i konieczne jest dogranie sterow mobo itp. ale pozostale katalogi sa nieruszone (dokumenty, instalki itd. a, o to chyba chodzi) i wystarczy przeleciec sie jakims cleanerem rejestru, by pozbyc sie wpisow pustych

moze ze dwa razy musialem stawiac winde od nowa ze wzgledu na nowe mobo z ‘niekompatybilnym’ chipem do poprzedniej - zazwyczaj reinstal pomaga, a ze trzeba stery doinstalowac - jest okazja na najnowsze :slight_smile:

ceelner kolego nic tu nie pomoże, chodzi mi o pliki które sa wymieniane przez aktualizacje windows, i one są w rejestrze, wpisy są prawidłowe, instalka istnieje (bo sie skopiowała), log instalki istnieje wiec w rejestrach niby wszystko gra, ale pliki są w starych wersjach i to jest mały zgrzyt.

tu, powiem szczerze… nie wiem o co chodzi :-k

przeciez reinstalacja podmienia jedynie pliki, nie kasuje katalogow itp.(a wiec wszystkie sterowniki zostaja) a jesli uzyjesz odpowiednio spreparowanego cd w nlite, to nie musisz robic nic po za… wyczyszczeniem rejesru z pustych wpisow, ktore pozostaja po instalatorze

jak pisalem, wiekszosc ‘razy’ sie udawalo przenosic OS na inne mobo bez wiekszych problemow - doinstalowanie sterow od plyty i czasem przeinstalowanie niektorych programow