Jak przenieść zainstalowany system na inną partycje?

Mam nadzieję że wybrałem dział odpowiedzi , jeśli nie to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego .

Sprzęt :

CPU : AMD A4-3300 2x2.5 GHz

główna : Gigabyte GA_A55M-DS2

RAM : 2 GB DDR3 800 MHz’

GPU : Nvidia Geforce Gt 220 1 GB DDR2

zasilacz : modecom 450 

dysk: HDD 500 GB

 

I tak w czym polega mój problem :

Miałem wcześniej oryginalny Windows XP (od początku kupienia komputera w sklepie jeszcze instalowany)

I wczoraj zobaczyłem że można zainstalować Windows 7 Bez napędu CD-DVD ani pendriva , to ja zadowolony pobieram lecę do sklepu i kupuje sobie Win7. Z laptopa wrzucam pliki na hosting (kilka paczek) i na kompie tym na którym chciałem zainstalować pobieram… Wszystko ładnie pięknie instaluje i nagle … muszę zainstalować na partycji D ponieważ na C nie mogę bo format trzeba a ja jak z formatuje to nie zainstaluję.No i byłem zmuszony zainstalować na D .

ogółem :

Na dysku D miałem 

350 GB a na C 100 GB …

No i gdy zainstalowałem na D to mi nic nie widziało ani programów które miałem na C ani gier nic …

I moje główne pytanie brzmi :

 

Co mam zrobić aby win 7 zastąpiło mi XP ?

 

 

Nie działa kopiuj -> wklej (tak z góry piszę) 

Ważne dane z partycji C trzeba było przenieść na D:,a C:\ sformatować,każdy Windows jak i zwykle zainstalowanuy Linux wymaga partycji na dysku,zwykle zainstalowany,mam na myśli nie Live CD tylko odpalany z dysku.A co do pytania jak to przenieść na inną partycję czy dysk,potrzeba menadzera partycji np.Paragon Partition Manager i pustej partycji na dysku,no i tam są opcje klonowania partycji

Na partycji D zostawiłem sam Windows i ustawiłem jako rozruchową , i D pozieliłem i zostawiłem 150 Gb na pliki systemowe pulpit itp. itd.

a stworzyłem odzielnąpartycje E na gierki platformy , programy.

 

Ale i tak dzięki za pomoc Bro :slight_smile: