Jak przeniść wiadomości z Thunderbirda z powrotem na serwer?


(Jimix) #1

Mozilla T. w wersji 5.0. System Windows 7 HP x32 bit Service Pack 1. Mam w tym programie mnóstwo wiadomości, chcę je przenieść z powrotem na serwer i definitywnie go usunąć z komputera. Kiedyś znalazłem (z trudem) jakiś niby program co to rzekomo potrafi, ale było napisane coś o niezgodności wersji. Bardzo proszę o pomoc.


(scripter1) #2

Tak to się nie da, możesz co jedynie wszystkie wysłać na swój adres ale ich nie pobierać ale to czasochłonne zajęcie nadawcą każdej będziesz ty a nie pierwotny jej nadawca.

Możesz wykorzystać jeszcze jakiś program do archiwizacji wiadomości lub eksportu wiadomości do innego klienta poczty ale to już inna historia.


(Kwarc21) #3

A z jakiej poczty korzystasz,i jaki to jest protokół imap czy pop?


(cinkibolek) #4

Pora zacząć używać normalnego imap, a nie jakichś zabytków jak pop3 i problemów z tym byś nie miał.

I napisz co tam było konkretnie napisane, jaki błąd, bo wg ‘coś’ to my główkować nie będziemy.


(Kwarc21) #5

Jeśli korzysta z pop3 to wiadomości powinny być na serwerze gdzie zakładał konto.


(cinkibolek) #6

Tak? Serio? O ile nie miał zaznaczonego kasowania z serwera co jest chyba defaultowe.

Ludzie kto pop3 używa w dzisiejszych czasach, no litości.


(Kwarc21) #7

Raczej nie jest defaultowe,Sam kożystam z imap (Gmail) i interii gdzie jest obsługa pop i wszystkie wiadomości zostają na interii.Ale może niech wypowie się sam zainteresowany.


(Pablo_Wawa) #8

Takie rzeczy (tj. przerzucanie wiadomości na serwer) potrafi serwer IMAP (nowocześniejszy od POP3). Jeśli Twoje konto pocztowe ma taką możliwość, by być obsługiwane poprzez protokół IMAP (poszukaj takiej informacji w opcjach i ustawieniach konta na stronie www), to załóż jego drugą, imapową wersję i wtedy będziesz mógł to zrobić. :slight_smile:

Możesz też skorzystać z jakiegoś innego serwisu, który udostępnia protokół IMAP (np. Google Mail), założyć tam konto i przy jego pomocy przerzucić pocztę. Ewentualnie możesz sam sobie poszukać w necie i zainstalować lokalnie na komputerze jakiś darmowy serwer IMAP (Linux?) i poprzez niego przenieść pocztę miedzy różnymi klientami pocztowymi.


(Jimix) #9

Problem nie dotyczy bezpośrednio mnie, sam używam gmaila od dawna i jestem zadowolony. No, ale wracając do sprawy - założyłem tej osobie konto na gmailu i obecnie trwa importowanie maili i kontaktów z wp.pl. Natomiast teraz potrzebuję pomocy z przeniesieniem poczty Thunderbird --> Gmail, bo jak widzę jest to możliwe, nie wiem tylko jak. Mam tu prawie 800 maili, bardzo ważnych, biznesowych, muszę je jakoś przenieść. Czekam na Wasze sugestie.


(scripter1) #10

Moja sugestia: http://lmgtfy.com/?q=thunderbird+to+gmail