Jak przeniść wiadomości z Thunderbirda z powrotem na serwer?

Mozilla T. w wersji 5.0. System Windows 7 HP x32 bit Service Pack 1. Mam w tym programie mnóstwo wiadomości, chcę je przenieść z powrotem na serwer i definitywnie go usunąć z komputera. Kiedyś znalazłem (z trudem) jakiś niby program co to rzekomo potrafi, ale było napisane coś o niezgodności wersji. Bardzo proszę o pomoc.

Tak to się nie da, możesz co jedynie wszystkie wysłać na swój adres ale ich nie pobierać ale to czasochłonne zajęcie nadawcą każdej będziesz ty a nie pierwotny jej nadawca.

Możesz wykorzystać jeszcze jakiś program do archiwizacji wiadomości lub eksportu wiadomości do innego klienta poczty ale to już inna historia.

A z jakiej poczty korzystasz,i jaki to jest protokół imap czy pop?

Pora zacząć używać normalnego imap, a nie jakichś zabytków jak pop3 i problemów z tym byś nie miał.

I napisz co tam było konkretnie napisane, jaki błąd, bo wg ‘coś’ to my główkować nie będziemy.

Jeśli korzysta z pop3 to wiadomości powinny być na serwerze gdzie zakładał konto.

Tak? Serio? O ile nie miał zaznaczonego kasowania z serwera co jest chyba defaultowe.

Ludzie kto pop3 używa w dzisiejszych czasach, no litości.

Raczej nie jest defaultowe,Sam kożystam z imap (Gmail) i interii gdzie jest obsługa pop i wszystkie wiadomości zostają na interii.Ale może niech wypowie się sam zainteresowany.

Takie rzeczy (tj. przerzucanie wiadomości na serwer) potrafi serwer IMAP (nowocześniejszy od POP3). Jeśli Twoje konto pocztowe ma taką możliwość, by być obsługiwane poprzez protokół IMAP (poszukaj takiej informacji w opcjach i ustawieniach konta na stronie www), to załóż jego drugą, imapową wersję i wtedy będziesz mógł to zrobić. :slight_smile:

Możesz też skorzystać z jakiegoś innego serwisu, który udostępnia protokół IMAP (np. Google Mail), założyć tam konto i przy jego pomocy przerzucić pocztę. Ewentualnie możesz sam sobie poszukać w necie i zainstalować lokalnie na komputerze jakiś darmowy serwer IMAP (Linux?) i poprzez niego przenieść pocztę miedzy różnymi klientami pocztowymi.

Problem nie dotyczy bezpośrednio mnie, sam używam gmaila od dawna i jestem zadowolony. No, ale wracając do sprawy - założyłem tej osobie konto na gmailu i obecnie trwa importowanie maili i kontaktów z wp.pl. Natomiast teraz potrzebuję pomocy z przeniesieniem poczty Thunderbird --> Gmail, bo jak widzę jest to możliwe, nie wiem tylko jak. Mam tu prawie 800 maili, bardzo ważnych, biznesowych, muszę je jakoś przenieść. Czekam na Wasze sugestie.

Moja sugestia: http://lmgtfy.com/?q=thunderbird+to+gmail