Jak przeprowadzić zajęcia z IT dla gimnazjum

Witam
Postanowiłem że dobrowolnie będę prowadził dod. zajęcia z IT w gimnazjum do którego chodziłem. Ogólnie mam zarys i wizję, bo prowadziłem je rok temu, ale były robione na szybko i na spontanie, więc tylko uczyłem ich C++, ale nie jestem do niego przekonany. W sensie Ja go bardzo lubię, ale nie wiem czy na naukę dla gimnazjalistów nie jest za trudny (fakt że proste algorytmy dobrze się na nim pokazuje). Teraz chciałbym też pokazać inne systemy niż Windows, może trochę HTMLa (nie wiem czy z prostymi CSS i JS), trochę ogólnej architektury. Co byście dodali, jaki język wybrać (chodzi o proste algo żeby mogli np: startować w konkursach dla gim), znacie jakieś strony które wykorzystują/pokazują technologie - jako ciekawostkę.
Z góry dzięki i pozdrawiam 
MrGalek

Może pisanie aplikacji mobilnych czy Python. Zdaje się ten język ma się pojawić na maturze, choć sama informa przy okazji najbliższych reform ma być ograniczona, kosztem zwiększenia ilości godzin historii…

Według mnie to zależy od młodzieży, czym w ogóle będzie zainteresowana.

 

Bo na ten przykład, to z czym miałem do czynienia w swoim gimnazjum, w swojej klasie, to był informatyczny beton. Z Naszej-Klasy umieli korzystać, teraz radzą sobie też z Facebookiem, ale na tym w zasadzie byłby koniec.

Wiem o co chodzi @Kpc21. Z tym że to są zajęcia dodatkowe po godzinach i chodzą ci co chcą. Daje mi to pewność ze będą sami zainteresowani. ;) 

Ewentualnie możesz im pokazać trochę Photoshopa, inDesign, Ilustratora - może jacyś utalentowani artystycznie się znajdą, którym przydadzą się takie programy. To dobra zajawka :slight_smile:

 

royalpanda

Nawet po cenach edukacyjnych - szczerze wątię ;-) Gimnazjum nagle kupi PS, inD i Illustratora?