Jak przerobic plik typu matroska?


(Ondrej1955) #1

:smiley: tak aby zostaly odtworzone na kinie domowym..prosze o podpowiedz pozdrawiam :frowning:


(Adamulator) #2

Zależy jaki masz odtwarzacz i od samego pliku ... Ściągnij program MediaInfo, otwórz w nim ten plik i pokaż screena (możesz zamazać nazwę pliku :lol: )

jeżeli strumień jest zakodowany w x264 to czeka Cię rekompresja ... bo zapewne Twój odtwarzacz go nie obsluguje (dla pewności podaj model :D), w dodatku jeżeli materiał był w HD to licz się z dość znaczną utratą jakości (zmiana rozdzielczości będzie wymagana by poszło na odtwarzaczu...), jeżeli nie był to też się licz ale będzie ona mniejsza. Pokaż screena i postaram się pomóc dalej :smiley:


(Ondrej1955) #3

:slight_smile: model odtwarzacza to Panasonic SC-PT860K ...a plik The_Little_Mermaid-Ariel's_Beginning_[2008][DvDrip][DualAudio_EN-PL].mkv 708.08 MB kliknij...http://torrenty.org/torcache/276444_1.html#k... :wink: to miala byc niespodzianka dla wnusi..a wyszla kicha bo nie idzie .adamino.bedewdzieczny za podpow pozdrowka :frowning:


(Adamulator) #4

Więc tak

ściągamy virtualdubmod - stąd http://www.instalki.pl/programy/downloa ... DubMod.php

instalujemy, uruchamiamy

1 klikamy plik > otworz plik wideo > wybieramy nasz film

2 następnie klikamy strumienie > lista strumieni

3 powinny być dwie pozycje, są to dwie ścieżki dźwiękowe jako że ten film ma dwie

4 powinien być jakiś znak rozpoznawczy która jest polska, jeśli nie ma to klikamy na pierwszą i klikamy "wyłącz", pojawią się takie kreseczki, oznaczają że wybrana ścieżka jest wyłączona

str1.jpg

5 klikamy ok

6 klikamy wideo kopiowanie bezpośrednie

7 następnie plik zapisz jako nadajemy nazwę plikowi i nic nie zmieniamy, klikamy zapisz

jeżeli się okaże że trafiliśmy w złą ścieżkę, tzn po zapisaniu dźwięk jest po angielsku, to kasujemy plik który stworzyliśmy i wracamy do punktu 4, tym razem klikamy na drugą i "wyłącz", tak żeby na tej drugiej pojawiły się kreseczki (klikamy potem na pierwszą i "włącz" - tak żeby kreseczki były tylko na jednej ! inaczej w ogóle nie będzie dźwięku)

str2.jpg

powtarzamy kroki 5, 6, 7 i teraz powinno być po polsku (chyba że za pierwszym razem trafiliśmy)

to wszystko, możemy skasować plik mkv, a ten avi nagrywamy i można go odtworzyć na dvd

pozdrawiam ,mam nadzieję że sobie poradziliście (może trochę dużo tego tekstu ale nie powinno to zająć więcej niż 5 minut :wink: )


#5

A masz gdzieś oryginalną płytę ?


(Ondrej1955) #6

:x adamino ... robie doslownie jak napisales ..następnie plik > zapisz jako > nadajemy nazwę plikowi i nic nie zmieniamy, klikamy zapisz

jeżeli się okaże że trafiliśmy w złą ścieżkę, tzn po zapisaniu dźwięk jest po angielsku, to kasujemy plik który stworzyliśmy i wracamy do punktu 4, tym razem klikamy na drugą i "wyłącz", tak żeby na tej drugiej pojawiły się kreseczki (klikamy potem na pierwszą i "włącz" - tak żeby kreseczki były tylko na jednej ! inaczej w ogóle nie będzie dźwięku)..i wlasnie nie mam dzwieku....bo zgrywam go pendrive jest juz jako plik avi ale bez dzwieku prosze o co chodzi? :o


(Adamulator) #7

Chyba wiem dlaczego.. kodek ścieżki dźwiękowej to vorbis.. Trzeba będzie zrobić trochę więcej

Uruchamiamy virtualdub mod, otwieramy film, klikamy strumienie > lista strumieni.

Skoro już ustaliliśmy że po polsku jest druga ścieżka, to klikamy na nią i na "rozdziel", następnie zapisujemy gdzieś.

Powinien wyjść nam plik w formacie ogg. Zamykamy virtualdub mod. Ściągamy dbpoweramp music converter - http://www.dbpoweramp.com/bin/dMC-R13.1-Ref-Trial.exe i uruchamiamy plik

dbph6.jpg

i kontynuujemy standardowo instalację, czyli next, install, ok, ok .. aż się skończy

potem ściągamy http://codecs.dbpoweramp.com/codecs-new ... Vorbis.exe - codec vorbisa do ogg. Ustawiamy tak samo english i instalujemy. Następnie w menu start szukamy dBpoweramp Music Converter, wybieramy dBpoweramp Music Converter.

Pojawi się okienko wyboru pliku, wybieramy plik ogg ze ścieżką dźwiękową którą wypakowaliśmy z filmu

Następnie w polu converting to wybieramy mp3 (lame) i w Target: Bit Rate (CBR), więcej nie trzeba zmieniać, klikamy convert.

kolessh1.jpg

Gdy skończy się konwertowanie, klikamy finished. Ścieżka dźwiękowa w formacie mp3 będzie w tym samym folderze co stara w formacie ogg. Na wszelki wypadek możemy uruchomić ten plik mp3 w naszym programie do słuchania muzyki (na przykład windows media player, winamp) aby upewnić się, że działa. Konwersja była potrzebna by działało na odtwarzaczu. Możemy skasować już plik ogg.

Następnie uruchamiamy virtualdub.

Klikamy plik otwórz plik video, wybieramy nasz film. Klikamy Strumienie lista strumieni, klikamy na pierwszy i "wyłącz", z drugim to samo, tak żeby oba były nieaktywne. Następnie klikamy dodaj i wybieramy plik mp3 który przed chwilą stworzylismy w dbpower amp converterze (z tego samego folderu gdzie był ogg). Klikamy ok, klikamy wideo kopiowanie bezpośrednie, następnie plik zapisz jako.

Mam nadzieję że teraz działa ..


(Ondrej1955) #8

:frowning: przy konwen...wyskakuje blad...Error converting to mp3 (Lame), 'F:\bajki\bajki\syrenka1.ogg' to 'F:\bajki\bajki\syrenka1.mp3'

Error setting ogg callbacks [clDecoder]

:o help..no nie mam pojecia


(Ondrej1955) #9

:smiley: adamino...bardzo bardzo serdecznie dziekuje za pomoc...dziala juz super ...w i mieniu mojeje wnusi dziekuje za bardzo proste podpowiedzi lepiej sie nie dalo ...bardzo bardzo pozdrawiam =D>


(Adamulator) #10

Tak sam z siebie przestał ten błąd się pojawiać ?

Również pozdrawiam i nie ma za co :smiley:


#11

Tylko szkoda , że plik jest prawdopodobnie nie legalnie pobrany