Jak przerzucić gre na drugi monitor


(Gregos31) #1

Hej moim drugim monitorem jest telewizor 21 cali z wejściem HDMI czy da się zrobić tak żeby ustawiania telewizora jako główny monitor włączać na nim gre i do tego na cały ekran? Chciałbym sobie grać siedzac na kanapie z padem w łapie ale nwm czy tak sie da


(Starchris) #2

Zgaduje, że chcesz podpiąć laptopa do telewizora za pomocą HDMI. Jeśli tak, no to pewnie że się da. Najpierw napisz jaką masz kartę graficzną oraz jakie masz wyjścia w laptopie. Przede wszystkim czy masz w nim HDMI czy tylko samo wyjście vga.


(Gregos31) #3

chodzi mi akurat o komputer ale to bez róznicy w karcie graficznej mam złącze D-Sub DVI i HDMI karta graficzna to Karta graficzna PALIT 240 512 MB ( chipset GT 240)


(Starchris) #4

No to jedyne co musisz zrobić, to podłączyć komputer z telewizorem za pomocą kabla HDMI, a następnie w ustawieniach ekranu (pr. kl. myszy na pulpit i właściwości) wybrać który monitor chcesz, aby był główny. Gdyby tam tego nie było lub nie działało, to użyj panelu sterowania Nvidii (powinien być w panelu sterowania) i w opcji “konfigurowanie wielu monitorów” wybierz odpowiadającą Ci konfigurację.

Gdybyś z kolei nie miał panelu sterowania Nvidii, to prawdopodobnie masz zainstalowany sam sterownik do karty bez oprogramowania i będziesz musiał ściągnąć ze strony Nvidii najnowsze sterowniki i je zainstalować.