Jak "przerzucic internet z LAN na WI FI?

Witam wszystkich forumowiczow.

Jestem tu nowy, wiec na poczatku chce sie z wami przywitac.

Poczytalem troche tu o temacie ktory mnie interesuje, ale niestety nie znalazlem odpowiedzi na to co chce wiedziec.

mianowicie chcialbym udostepnic internet, ktory mam przez katre sieciowa ethernt ( polaczenie sieciowe 1 LAN) tak, zeby byl on udostepniony na drugi komputer przez wi-fi.

Moze sprecyzuje. chcialbym miec internet na telefonie nokia N 95 przez wi-fi z komputera.

Czytalemna forum jak to sie robi miedzy 2 komputerami. wpisuje sie recznie konfiguracje IP… na jednym kompie jedna konfig, a na drugim inna konfig. ale ja na swojej nokii nie moge wpisac recznie adresow ip ani bram dostepu itd.

a bardzo chcialbym miec na niej internet przez wi fi z komputera.

wiec jak to zrobic? czy ktos wie?

Dodane 08.01.2009 (Cz) 2:15

po wyszukiwaniu w tel, znalazlem, ze mozna recznie wpisac IP, maske i brame IP i DNS.

ok, czyli to sie da. zreszta bez problemu moge sie polaczyc z komputerem przez telefon, bo juz nawet pliki z tel przerzucalem za pomoca wlasnie tego polaczenia wi fi telefonu z kompem.

ale na telefonie nadal nie mam dostepu do internetu, ktory jest na laptopie przez kabel.

jak mam to skonfigurować?

Probowalem przez funkcje tworzenia sieci w windowsie, ale jak podam tam ze wi fi ma miec konkretny adres IP, to odrazu zmienia tez mi adres IP lanu. a adres lanu nie moge zmieniac, dlatego ze komp jest podpiety do sieci w duzej firmie no i tylko pod tym ( 172.16.37.7) moge miec internet.

generalnie mi rozchodzi sie tylko o to jak udostepnic internet z laptopa z lanu na telefon przez wi fi z laptopa.

Witam

W panelu sterowania wejdz w połączenia sieciowe znajdziesz tam “połączenie lokalne” może biedziesz miał ich wiecej niz jedno ale raczej bedzie to to pierwsze (w opisie tego połączenia bedzie nazwa Twojej karty siecowe lub cos w tym stylu ;P) (wybacz ze nie zbyt zrozumiale pisze może kto mnie poprawi)

Otwórz właściwości polaczenia lokanego (prawym na ową ikonke i wlaściwosci) w otwartym oknie znajdziesz zakładke udostepnianie - zaznacz tam “ptaszkiem” opcje "zezwalaj innym uzytkownikom sieci na łaczenie sie…cos tam.

to powinno rozwkilac Twój problem

no tak, to juz mam skonfigurowane, polaczenie niby jest udostepnione dla karty sieciowej wi fi. ale jakie wprowadzic wartosci w ustawieniach wi fi i telefonu, zeby to dzialalo.

bo telefon z komputerem laczy sie bez problemow. moge przegladac z komorki foldery i pliki z kompa… ale internetu juz nie mam na komorce.

Start>uruchom>services.msc szukasz Serwer DHCP, dajesz Automatyczny>uruchomiony, jak jest już uruchomiony to uruchom go ponownie.

Jak sieć jest to i karta WLAN laptopa powinna bez problemu przypisać adres IP telefonowi(sprawdź jego ustawienia czy na pewno ma wklikane, że dostanie z DHCP).

chyba miales na mysli klienta DHCP.

tak ten jest uruchomiony i uruchamia sie automatycznie.

zreszta puki co to przestane testowac ustawienia, bo jak je testuje to dosc czesto wywala mi siec w pracy, a juz informatycy sie denerwuja jak musza co jakis czas przychodzic i resetowac router.

bo wkoncu sie zainteresuja, co ja takiego robie, ze ciagle router sie wiesza…

najciekawsze jest to, ze jesli uruchomie na moim kompie jakikolwiek serwer, np. apache, i dam go na adresie ip karty Wi Fi, to jak wklepie na telefonie adres wlasnie tej katry wi fi. to normalnie moge przegladac zawartosc jaka jest na apache. czyli byle jaka stronke umieszczona na komputerze .html otwiera bez problemu. a strony juz z internetu, to nie da rady, wyskakuje na telefonie napis, ze BRAK ODPOWIEDZI BRAMY.

a polaczenie LAN w ustawieniach jest UDOS?TEPNIONE. wyswietla sie na tym polaczeniu ta “rączka”.

zreszta puki co to do soboty dam sobie z tym spokuj. jak bede w domu to wtedy cos bede testowal dalej.

pozdrawiam.

musisz utworzyć sieć ad-hock na lapie i udostępnić internet z lanu (ip 192.168.0.1, maska 255.255.255.0, brama i dns 192.168.0.1) …

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o … 87+ad+hock

z tela wyszukujesz sieć ad hock łączysz się i się bawisz…

tak tez mam.

LAN udostepniony na polaczenie Wi Fi.

Wi Fi skonfigurowane tak jak napisales…

No i telefon normalnie laczy sie z laptopem, na ktorym jest utworzone polaczenie ad hoc na wi fi.

ale niestety… nie ma internetu…

Ps. w telefonie trzeba ustawiac adresy recznie>?

Dodane 09.01.2009 (Pt) 2:32

Ps. brama moze byc taka sama jak adres IP? :?:

Dodane 09.01.2009 (Pt) 3:06

http://tpca.wrzuta.pl/film/hB3uhvtIpA/

Tu na zalaczonym filmie pokaze jaka mam konfiguracje w komputerze moich polaczen. najpierw LANu a potem Wi Fi.

Bedzie tez pokazany zrzut ekranu z telefonu, ktory w trakcie tego filmu byl wlasnie polaczony z komputerem za pomoca Wi Fi. czyli jak widac, telefon swietnie laczy sie z laptopem za pomoca Wi Fi.

Coprawda na filmie nie bedzie widac jaki blad wyskakuje przy probie polaczenia sie z internetem, bo polaczenie WLAN bedzie juz zajete przez program WEB MOBILE CAMERA, ktora wlasnie pokazuje zrzut ekranu telefonu na ekranie komputera. ale jak wczesniej probowale sie laczyc z internetem na telefonie przez kompa, to wyskakiwal mi komunikat “BRAK ODPOWIEDZI BRAMY”.

Wiec sami ocencie co moze byc nie tak z moja konfiguracja?

Dodam ze jestem polaczony w sieci duzej firmy, gdzie dostep do internetu odbywa sie za pomoca proxy serwera.

moze to ma jakies znaczenie.

Ale generalnie proxy jest bez autoryzacji, a adres proxy mam ustawiony w kompie, tak jak zalecili informatycy z firmy.

zreszta sami ocencie, to co zobaczycie.

Dodane 09.01.2009 (Pt) 3:21

no i ladnie. nic nie widac na filmie przez www.

jesli ktos zainteresowany to tu jest plik do sciagniecia. ok 48 mega.

clip0004.avi

Dodane 13.01.2009 (Wt) 6:51

No i wszystko jasne.

Wystarczylo wpisac w ustawieniach polaczenia WLAN w telefonie adres serwera proxy no i numer portu i zaczelo smigac az milo.

Szkoda tylko ze nokia nie ma autodetekcji proxy.

Ale da sie to przezyc hehe.