Jak "przerzucić" pamięć wirtualną na inna partycję

Witam.

Mam pewien problem odnośnie pamięci wirtualnej.

Mianowicie wiem jak ja ustawić dla dysków,zmieniać itd. ale nurtuje mnie jedno pytania a zarazem problem.

Mam dwie partycje -na pierwszej 5gb i Windos XP a druga partycja jest w sumie pusta z zainstalowana gra STALKER(mniej więcej o nią sie poniekąd rozchodzi także).

Problem w tym ze do uruchomienia gra potrzebuje minimum 2gb pw. Na partycji drugiej ustawiłem 4gb na pierwszej niestety 1gb(brak miejsca).

I teraz jest pytanie: Co zrobić aby stalker nie lądował sie do pamięci na partycję gdzie jest system zainstalowany tylko na partycje drugą?

Kombinowałem ze zwiększeniem, zmniejszeniem i wyłączeniem pw i nic nie pomaga :-o

I proszę bez postów typu “reinstalka systemu” bo to nie wchodzi w grę :slight_smile:

Nie widzę nic w tym trudnego.

Tam gdzie ustawiasz wielkość pliku wymiany dla partycji z zainstalowanym systemem ustaw brak pliku wymiany a na drugiej partycji podajesz rozmiar pliku wymiany.

A najlepiej, to ostrożnie pobaw się programami do zmian partycji i na początku dysku utwórz samodzielną partycję, którą przeznaczysz tylko i wyłącznie na plik wymiany. Wielkość według potrzeb. Wskazana kopia zapasowa ważnych danych.

Pisałem że już tak kombinowałem i nie działa.

Cały czas wyskakuje komunikat o braku wystarczającej ilości pamięci wirtualnej przy uruchomieniu gry.

Można troszkę jaśniej :wink:

Czym i jak dokładnie? :stuck_out_tongue:

hmm a jakiej wielkości plik wymiany ustawiasz na dysku (domyślam się, że) D?

po 1. na partycji C musisz mieć minimum 2MB swap bo inaczej ci się system będzie chrzanił

po 2. na D (?) ustawiasz stałą wartość SWAP w przedziale 1-1.5x pamięć RAM

po 3. ja jakoś niemiałem SWAP 2GB i mi stalker działał ;]

Skąd Ty masz takie rewelacje? Wcale nie musi tak być, jeszcze nigdy mi się system nie chrzanił jak miałem swapa tylko na innej partycji. I dodam jeszcze, że na 3 komputerach również.

Nie ma takiej opcji aby bez minimum 2GB STALKER ruszyl :mrgreen: Kitu mi nie wciśniesz. A jeżeli tak to zapraszam tam-> http://www.stalker-game.com pochwal sie tym odkryciem bo sami twórcy gry tego nie potrafili “ominąć”(wręcz stworzyli to jako nieodzowny wymóg) :o :o

Na dysku C wyłączyłem całkowicie.

Na dysku D ustawiłem 5000

Mimo iż logicznie rzecz biorąc powinien stalker czytać z D to tego nie robi :frowning: