Jak przeskanować zdjęcie z linku/maila?

Załóżmy że ktoś na maila (ale nie korzystam z poczty outlook tylko z o2) prześle ci zdjęcie które masz podejrzenia, że może być z jakimś np. trojanem, albo da ci link do np. imageshack i te zdjęcie tam też będzie nieczyste, to jak je przeskanować i sprawdzić przed otworzeniem czy coś?

Dobre antywirusy (pakiety internet security) zawierają moduły skanujące zarówno pocztę e-mail wraz z załącznikami, jak i ruch na stronach www, więc z wykryciem trojanów nie powinno być kłopotów.

Mam avasta i MBAM, wiesz jak to zrobić z nimi? Bo ja mam windows 7 i nawet nie wiem jak zeskanować jakąś oddzielną rzecz na kompie, bo klikam prawym i nie ma opcji zeskanuj, a w windows xp taka była. Po za tym pierwsze słyszę, żeby pocztę nie na kompie w outlooku tylko np. na o2 można było zeskanować?

Jeśli nie ma opcji skanowania z poziomu menu kontekstowego to na pewno jest dostępne z poziomu programu, wybierasz skanowanie niestandardowe i tam wybierasz elementy do przeszukania.

Co do skanowania e-maili to ani malwarebytes w wersji free ani avast nie ma takich modułów, typowo przeznaczonych do skanowania poczty.

“Co do skanowania e-maili to ani malwarebytes w wersji free ani avast nie ma takich modułów, typowo przeznaczonych do skanowania poczty.” czyli zostaje mi pobrać plik na komputer i wtedy przeskanować?

 

“Jeśli nie ma opcji skanowania z poziomu menu kontekstowego to na pewno jest dostępne z poziomu programu, wybierasz skanowanie niestandardowe i tam wybierasz elementy do przeszukania.” w avaście widzę że można wybrać folder ale nie pojedyńcze zdjęcie chyba? Ale jakoś nie dam rady, nie wiem jak ten folder wybrać. A w ogóle chciałabym pojedyńcze zdjęcie. W MBAM to w ogóle nie wiem jak to pojedyńcze zdjęcie wziąć xD

Najlepiej właśnie pobrać załącznik i przed otworzeniem przeskanować ręcznie antywirusem, co do drugiego problemu to co za problem zrobić nowy folder, do którego będziesz wrzucać pliki przeznaczone do przeskanowania.

Ok dzięki, ciekawe tylko, czy da się MBAMem jakoś tak przeskanować folder albo zdjęcie

Można kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać kopiuj adres obrazka. Można potem to wkleić w pasek na virus total online, w zakladce url, potem klikasz w przeskanuj. Każdy przesłany obrazek tak można sprawdzić, bo ma swój adres.

Dzięki Bogdan G, a co do skanowania folderu to nie wiem jak to zrobić bo znalazłam opcję ale nie umiem, może ktoś umie powiedzieć jak krok po kroku przeskanować avatsem ten folder