Jak przeskanować zdjęcie z linku/maila?

(Kirin42) #1

Załóżmy że ktoś na maila (ale nie korzystam z poczty outlook tylko z o2) prześle ci zdjęcie które masz podejrzenia, że może być z jakimś np. trojanem, albo da ci link do np. imageshack i te zdjęcie tam też będzie nieczyste, to jak je przeskanować i sprawdzić przed otworzeniem czy coś?

(Longhorn2009) #2

Dobre antywirusy (pakiety internet security) zawierają moduły skanujące zarówno pocztę e-mail wraz z załącznikami, jak i ruch na stronach www, więc z wykryciem trojanów nie powinno być kłopotów.

(Kirin42) #3

Mam avasta i MBAM, wiesz jak to zrobić z nimi? Bo ja mam windows 7 i nawet nie wiem jak zeskanować jakąś oddzielną rzecz na kompie, bo klikam prawym i nie ma opcji zeskanuj, a w windows xp taka była. Po za tym pierwsze słyszę, żeby pocztę nie na kompie w outlooku tylko np. na o2 można było zeskanować?

(Longhorn2009) #4

Jeśli nie ma opcji skanowania z poziomu menu kontekstowego to na pewno jest dostępne z poziomu programu, wybierasz skanowanie niestandardowe i tam wybierasz elementy do przeszukania.

Co do skanowania e-maili to ani malwarebytes w wersji free ani avast nie ma takich modułów, typowo przeznaczonych do skanowania poczty.

(Kirin42) #5

"Co do skanowania e-maili to ani malwarebytes w wersji free ani avast nie ma takich modułów, typowo przeznaczonych do skanowania poczty." czyli zostaje mi pobrać plik na komputer i wtedy przeskanować?

"Jeśli nie ma opcji skanowania z poziomu menu kontekstowego to na pewno jest dostępne z poziomu programu, wybierasz skanowanie niestandardowe i tam wybierasz elementy do przeszukania." w avaście widzę że można wybrać folder ale nie pojedyńcze zdjęcie chyba? Ale jakoś nie dam rady, nie wiem jak ten folder wybrać. A w ogóle chciałabym pojedyńcze zdjęcie. W MBAM to w ogóle nie wiem jak to pojedyńcze zdjęcie wziąć xD

(Longhorn2009) #6

Najlepiej właśnie pobrać załącznik i przed otworzeniem przeskanować ręcznie antywirusem, co do drugiego problemu to co za problem zrobić nowy folder, do którego będziesz wrzucać pliki przeznaczone do przeskanowania.

(Kirin42) #7

Ok dzięki, ciekawe tylko, czy da się MBAMem jakoś tak przeskanować folder albo zdjęcie

(Bogdan_G) #8

Można kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać kopiuj adres obrazka. Można potem to wkleić w pasek na virus total online, w zakladce url, potem klikasz w przeskanuj. Każdy przesłany obrazek tak można sprawdzić, bo ma swój adres.

(Kirin42) #9

Dzięki Bogdan G, a co do skanowania folderu to nie wiem jak to zrobić bo znalazłam opcję ale nie umiem, może ktoś umie powiedzieć jak krok po kroku przeskanować avatsem ten folder