Jak przesłać zdjęcia z telefonu do laptopa asus R510C przez bluetooth?

Witam, jestem tu nowa i nie wiem czy dodaje to pytanie w dobrej zakładce, chyba nie, ale nie znalazłam żadnej innej, która byłaby zgodna z moim problemem. Otóż, próbuję przesłać zdjęcia z telefonu do laptopa asus R510C, niestety po moich próbach uruchomienia bluetooth zniknęła ikonka bluetooth z paska zadań. Po użyciu skrótu klawiszowego fn + f2 bluetooth zniknął. Nie otwiera się również z aplikacji, a menadżer urządzeń pokazuje cały czas,że bluetooth jest włączony. Przy wysyłaniu pliku z telefonu wyświetla się na telefonie błąd połączenia. Jak zrobić,żeby bluetooth zaczął się poprawnie otwierać i działać? Bardzo proszę o wytłumaczenie od początku, co mam zrobić:)

Bluetooth w laptopie jest tak upierdliwe jak grabienie liści na wietrze… ale może od początku.

Włącz w telefonie obsługę bluetooth i oznacz urządzenie jako aktywne (jeśli nie masz takiej opcji prawdopodobnie jest ona automatycznie włączona)

W komputerze, w wyszukiwarce systemowej wpisz frazę: “dodaj urządzenie”, a następnie w wynikach wyszukiwania wejdź w “Dodaj urządzenie z obsługą funkcji Bluetooth”. System powinien znaleźć Twój telefon. Przejdź przez proces parowania. Po tym zabiegu będzie możliwe przysyłanie zdjęć z telefonu do komputera i na odwrót, choć w moim przypadku to działa na zasadzie albo się uda albo się nie uda.

 

Jeśli Twój telefon wyposażony jest w moduł Wi-Fi, a w domu posiadasz router Wi-Fi możesz skorzystać z aplikacji AirDroid. Można go pobrać na telefony z systemem Android. Za jego pomocą można w naprawdę łatwy sposób przesłać różnego rodzaju dane… Jeśli korzystasz z innego mobilnego systemu operacyjnego z pewnością istnieją odpowiedniki AirDroida. Jeśli masz klasyczny telefon to pozostaje Ci bluetooth.

Zrestartuj urządzenie(opcja uruchom  ponownie). W trayu klasycznego pulpitu klikasz(drugim przyciskiem myszy) na ikonkę bluetooth i wybierasz odbierz plik. Pozostaje wysłać z dowolnego innego urządzenia.

Nie zawsze tak to działa… U mnie np. z tray’a nie da się wybrać takiej opcji. Aby odebrać plik najpierw dwa urządzenia (np. komputer z telefonem) muszą być połączone, a dopiero później można przeprowadzać jakiekolwiek operacje na plikach. Dlatego uważam to bluetooth trochę za niewypał - porównując przynajmniej ze znacznie bardziej urozmaiconym, ale i łatwiejszym w obsłudze AirDroidem (przykładowym programem do m.in. przesyłania plików, którego używam)