Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer

Takie moje pytanie jak (czy da radę) przesłać zdjęcia zrobione w innym kraju na komputer będący w Polsce. Może jakieś dyski jak “dysk google” czy też “onedrive”.

Sam sobie odpowiedziałeś, OneDrive, Dropbox, GOogle Driveitp.

Jeśli masz Androida to najwygodniej właśnie przez Google Drive, a raczej Google Photos, które jest zintegrowane z Drive.

Ale który wybrać? i zdjęcia które prześlę będą widoczne tylko dla mnie czy to jest publiczne. Powiem inaczej…Mam mało pojemności w telefonie i zależy mi właśnie na tym sposobie przesyłania ich na mój komputer domowy.

Tylko dla ciebie i osób, którym dasz dostęp. 

Usługi się nie różnią, więc wybierz tą która ma większą pojemność albo ci bardziej odpowiada.

Możesz też robić kopię do Google Photos- wtedy po kompresji masz nielimitowaną pojemność i możesz wrzucać też filmy.

Wiem, wiem jestem tępy ale jak robić tą kopię i dodawać do google photos

NA początek podaj jaki masz telefon (jaki w nim system) oraz czy masz już konto np. Google?

Musisz zainstalować aplikację Zdjęcia Google, w niej przechodzisz do ustawień, znajdujesz Kopia zapasowa i właczasz, wybierasz konto i żeby przestrzeń była nie ograniczona “rozmiar importu” jako “wysoka jakość” - warto też zaznaczyc tylko podczas Wi-Fi i ładowania :wink:

LG g4 stylus wiem tylko że ma 1gb pamięci ram pojemność 8gb i mam konto google

  1. A czy jak dodam zdjęcia na “dysk google” czy “onedrive” to po usunięciu z telefonu ich one zostaną na tych dyskach.

Masz zainstalowaną w telefonie aplikację Zdjęcia Google? Jeśli nie (prawdopodobnie już masz), to ruszaj do Sklepu Google (aplikacja bezpłatna) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.photos&hl=pl

Tu będą widoczne Twoje zdjęcia po przesłaniu:

Resztę masz opisaną powyżej.

 

PS. RAM, GB, Google a nie ram, gb, google.

Przepraszam za pomyłkę…taki znaczek jest w moim telefonie tylko jak go włączam to muszę pobrać aplikację. Jak ją pobiorę to będę mógł przesyłać zdjęcia i ustawiać ich prywatność?

A na te dyski mogę przesyłać i ustawiać ich prywatność? czy lepsza będzie ta aplikacja zdjęcia google?

Nie ma co ustawiać, one na starcie są dostępne tylko dla ciebie. 

Aplikacja Google ma ta przewagę, że ma nielimitowaną przestrzeń dla zdjęć i filmów, o ile wybierzesz “Wysoka jakość”.

Jeszcze jedno pytanie. Czy te zdjęcia na pewno zostaną przesłane? Bo to jednak spora odległość.

Na pewno.

Rozbawiłeś mnie :wink:

Co Cię interesuje odległość? W przypadku internetu w gruncie rzeczy to pojęcie nie istnieje.

Zdjęcia wysyłasz na serwer, który znajduje się “gdzieś” na naszej planecie (być może w USA jednak nie jest to pewne) a Ty przesyłasz tylko link do tych zdjęć osobie której chcesz je udostępnić i ta osoba ewentualne je sobie pojedynczo pobiera lub jeśli zaloguje się na to samo konto Google - włącza synchronizację i ściąga wszystkie na swój komputer.

Dzięki

Ja te zdjęcia chcę przesłać sobie na własny domowy komputer nie komuś innemu. Powiem jeszcze raz zdjęcia które zrobię za granicą przez telefon chcę wysłać do domu tak abym mógł usunąć je z telefonu i zwolnić miejsce. I kiedy przyjadę do domu to mieć je na komputerze.

Nie chcę zaśmiecać forum więc zadam to pytanie tutaj.

Jak przesyłać zdjęcia na fanpage na facebooku przez telefon? Czy jest potrzebna jakaś aplikacja.

Najprościej przez dedykowaną aplikację FB.

Nie za bardzo rozumiem…Możesz podać jakieś szczegóły.