Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer

(Robert E) #1

Takie moje pytanie jak (czy da radę) przesłać zdjęcia zrobione w innym kraju na komputer będący w Polsce. Może jakieś dyski jak "dysk google" czy też "onedrive".

(Piotrek2255) #2

Sam sobie odpowiedziałeś, OneDrive, Dropbox, GOogle Driveitp.

(blfr) #3

Jeśli masz Androida to najwygodniej właśnie przez Google Drive, a raczej Google Photos, które jest zintegrowane z Drive.

(Robert E) #4

Ale który wybrać? i zdjęcia które prześlę będą widoczne tylko dla mnie czy to jest publiczne. Powiem inaczej…Mam mało pojemności w telefonie i zależy mi właśnie na tym sposobie przesyłania ich na mój komputer domowy.

(Piotrek2255) #5

Tylko dla ciebie i osób, którym dasz dostęp. 

Usługi się nie różnią, więc wybierz tą która ma większą pojemność albo ci bardziej odpowiada.

Możesz też robić kopię do Google Photos- wtedy po kompresji masz nielimitowaną pojemność i możesz wrzucać też filmy.

(Robert E) #6

Wiem, wiem jestem tępy ale jak robić tą kopię i dodawać do google photos

(Cedar) #7

NA początek podaj jaki masz telefon (jaki w nim system) oraz czy masz już konto np. Google?

(Piotrek2255) #8

Musisz zainstalować aplikację Zdjęcia Google, w niej przechodzisz do ustawień, znajdujesz Kopia zapasowa i właczasz, wybierasz konto i żeby przestrzeń była nie ograniczona “rozmiar importu” jako “wysoka jakość” - warto też zaznaczyc tylko podczas Wi-Fi i ładowania :wink:

(Robert E) #9

LG g4 stylus wiem tylko że ma 1gb pamięci ram pojemność 8gb i mam konto google

1. A czy jak dodam zdjęcia na “dysk google” czy “onedrive” to po usunięciu z telefonu ich one zostaną na tych dyskach.

(Cedar) #10

Masz zainstalowaną w telefonie aplikację Zdjęcia Google? Jeśli nie (prawdopodobnie już masz), to ruszaj do Sklepu Google (aplikacja bezpłatna) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.photos&hl=pl

Tu będą widoczne Twoje zdjęcia po przesłaniu:

Resztę masz opisaną powyżej.

PS. RAM, GB, Google a nie ram, gb, google.

(Robert E) #11

Przepraszam za pomyłkę…taki znaczek jest w moim telefonie tylko jak go włączam to muszę pobrać aplikację. Jak ją pobiorę to będę mógł przesyłać zdjęcia i ustawiać ich prywatność?

A na te dyski mogę przesyłać i ustawiać ich prywatność? czy lepsza będzie ta aplikacja zdjęcia google?

(Piotrek2255) #12

Nie ma co ustawiać, one na starcie są dostępne tylko dla ciebie. 

Aplikacja Google ma ta przewagę, że ma nielimitowaną przestrzeń dla zdjęć i filmów, o ile wybierzesz “Wysoka jakość”.

(Robert E) #13

Jeszcze jedno pytanie. Czy te zdjęcia na pewno zostaną przesłane? Bo to jednak spora odległość.

(Piotrek2255) #14

Na pewno.

(Cedar) #15

Rozbawiłeś mnie :wink:

Co Cię interesuje odległość? W przypadku internetu w gruncie rzeczy to pojęcie nie istnieje.

Zdjęcia wysyłasz na serwer, który znajduje się “gdzieś” na naszej planecie (być może w USA jednak nie jest to pewne) a Ty przesyłasz tylko link do tych zdjęć osobie której chcesz je udostępnić i ta osoba ewentualne je sobie pojedynczo pobiera lub jeśli zaloguje się na to samo konto Google - włącza synchronizację i ściąga wszystkie na swój komputer.

(Robert E) #16

Dzięki

(Robert E) #17

Ja te zdjęcia chcę przesłać sobie na własny domowy komputer nie komuś innemu. Powiem jeszcze raz zdjęcia które zrobię za granicą przez telefon chcę wysłać do domu tak abym mógł usunąć je z telefonu i zwolnić miejsce. I kiedy przyjadę do domu to mieć je na komputerze.

(Robert E) #18

Nie chcę zaśmiecać forum więc zadam to pytanie tutaj.

Jak przesyłać zdjęcia na fanpage na facebooku przez telefon? Czy jest potrzebna jakaś aplikacja.

(rgabrysiak) #19

Najprościej przez dedykowaną aplikację FB.

(Robert E) #20

Nie za bardzo rozumiem…Możesz podać jakieś szczegóły.