Jak przestawić Androida do zapisywania aplikacji na karcie pamięci?

Korzystałem z tego poradnika http://forum.android.com.pl/f303/wszystkie-aplikacje-na-karcie-pamiae-ci-bez-root-85807/ ale totalna kicha. Po wpisaniu pierwszej komendy w cmd, mianowicie: cd C:\android-sdk-windows\platform-tools wyskakuje System nie może odnaleźć określonej ścieżki. Po wpisaniu drugiej… wyskakuje Nazwa ‘adb’ nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy. Pierwszą komendę próbowałem zmieniać na różne sposoby wg komentarzy na forum androida i nic. Telefon to samsung young gt-s5360 Ludzie pomóżcie, czy na serio nie ma żadnego sposobu na ten idiotyczny zapis aplikacji? Domyślna opcja telefonu “przenieś na kartę pamięci” nie działa dla żadnej aplikacji, więc tym mnie nie ratujcie :wink:

Sam ostatnio z tym walczyłem, bo w moim telefonie jest tylko niecałe ~100MB pamięci systemowej do użytku co jest ekstremalną głupotą, bo ani zaktualizować porządnie aplikacj systemowych, ani coś zainstalować (także nie wiem co myślał sobie producent).

 

Metoda z linku jest fajna, ale i tak większość aplikacji (np. Facebook) ładują się do pamięci systemowej i tyle. Niektóre oczywiście lądują na wewnętrznej pamięci i wszystko gra, ale jak trafi się aplikacja jak powyżej, która z góry ma siedzieć w pamięci systemowej, to pamięć i tak szybko się wyczerpie.

 

Dlatego oczywiście nie namawiam, ale w moim przypadku po prostu musiałem telefon zrootować, zainstalować link2sd i dzięki temu aplikacje na chama przerzucane są z pamięci systemowej do wewnętrznej (1GB). Oczywiście na systemowej zostają jakieś niedobitki zajęte z danej aplikacji czy jej cache, ale to już niewielka cena. Tym sposobem mam stale wolne ~ok. 50MB pamięci systemowej, a zawaloną już niemal całą wewnętrzną :slight_smile:

 

Jeżeli masz problem z cmd, wpisz po prostu cd, po czym przeciągnij do okienka folder do którego chcesz wejść i klepnij Enter. Najszybciej, jeśli nie jesteś z tym narzędziem obeznany :slight_smile: