Jak przesunąć zwolnione miejsce na partycję c:?

Witam. Mam pewien problem… Posiadam windows 7, lecz na partycji c: nie mam zbyt dużo wolnego miejsca. Postanowiłem, że zmniejszę partycję d:, przesunę wolne miejsce na jej początek i dodam do c: Wszystko to chciałem robić w GParted. Niestety udał się tylko 1 krok- zmniejszyłem partycję d, lecz gdy chcę przesunąć zwolnione miejsce na jej początek to wyskakuje błąd… Postanowiłem, że może będzie inaczej gdy użyję standardowego zarządzania dyskami w win 7. Jednak nie wiem jak przesunąć wolne miejsce od razu za partycję c:… Oto tablica partycji: 44b53dd86b726f8c.jpg

Wprost się nie da! Dodaj ten obszar do partycji D, czyli ją powiększ, a potem “wykrój” taki obszar z przodu (koniecznie!) partycji D, i w kolejnym kroku powiększ partycję C o ten obszar.

Wypróbuj to http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

W jaki sposób wykroić ten obszar z przodu d: ?

Niestety, trzeba użyć programu wskazanego wyżej. Tam robi się to na interfejsie graficznym, przy pomocy przedniego suwaka na wybranej partycji. Nie jest to trudne, ale trzeba być uważnym.

A dlaczego chcesz koniecznie PRZESUNĄĆ wolny obszar? Po prostu rozszerz partycję C o wolny obszar. Jeśli partycja C nie będzie chciała się rozszerzyć to najpierw zmniejsz ją o kilka MB (czyli zrób z partycji Podstawowej partycję Dynamiczną), a dopiero potem rozszerz o wszystko. Ja osobiście mam takie coś (rozszerzyłem sobie partycję D czyli Dane, o kawałek partycji C i kawałek Recovery);

ingh.jpg

Może to dziwnie wygląda ale po następnym formacie i zlikwidowaniu partycji sam sobie ustawisz jak będziesz chciał.