Jak przesyłać pliki między komputerami tego samego rutera?


(system) #1

Witam

Mam dwa komputery które są połączone do tego samego routera-jeden przez kabel drugi przez wifi. Jak zrobić tak żeby można było przesyłać dane. Wiem że trzeba utworzyć nowe połączenie i dla jednego komputera nadać ip 192.168.1.2 a dla drugiego z koncówką 3. DNS 255.255.255.0 i co dalej?

pozdrawiam


(system) #2

Zainteresuj się udostępnianiem plików gdzieś na vortalu jest poradnik.


(roobal) #3

W przypadku routera nie trzeba podawać ręcznie IP, bo router zapewne przydziela je z DHCP. Ustaw jedynie taką samą grupę roboczą na obu komputerach i nie powinno być problemu. Jeśli nie zadziała, to możliwe, że trzeba będzie jeszcze odblokować port w zaporze sieciowej routera, na którym działa serwer plików i drukarek w Windows, a jaki to port, to byś musiał sprawdzić na jakim działa ta usługa.

Pozdrawiam!


(system) #4

nie mogę znaleźć ...


(roobal) #5

Czego? Demonstracji czy portów? Demonstracja jest na Vortalu w dziale Demonstracje albo wpisz w wyszukiwarce vortalowej zapytanie o treści mała sieć domowa. Jeśli musisz odblokować w routerze porty, to Ciebie interesują 137/UDP, 138/UDP, 139/TCP.

Pozdrawiam!


(system) #6

ok ustawie tą grupę roboczą i co dalej?

-- Dodane 30.10.2010 (So) 16:12 --

z laptopa(wifi) do stacjonarnego(kabel) idzie przesyłać ale na odwrót wyskakuje komunikat "Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego..." dodam że firewall na routerze wyłączyłem, fierewall na każdym komputerze, odblokowałem konto gościa


(roobal) #7

Sprawdź uprawnienia folderu, który udostępniasz.

Pozdrawiam!