Jak przesyłać pliki między komputerami tego samego rutera?

Witam

Mam dwa komputery które są połączone do tego samego routera-jeden przez kabel drugi przez wifi. Jak zrobić tak żeby można było przesyłać dane. Wiem że trzeba utworzyć nowe połączenie i dla jednego komputera nadać ip 192.168.1.2 a dla drugiego z koncówką 3. DNS 255.255.255.0 i co dalej?

pozdrawiam

Zainteresuj się udostępnianiem plików gdzieś na vortalu jest poradnik.

W przypadku routera nie trzeba podawać ręcznie IP, bo router zapewne przydziela je z DHCP. Ustaw jedynie taką samą grupę roboczą na obu komputerach i nie powinno być problemu. Jeśli nie zadziała, to możliwe, że trzeba będzie jeszcze odblokować port w zaporze sieciowej routera, na którym działa serwer plików i drukarek w Windows, a jaki to port, to byś musiał sprawdzić na jakim działa ta usługa.

Pozdrawiam!

nie mogę znaleźć …

Czego? Demonstracji czy portów? Demonstracja jest na Vortalu w dziale Demonstracje albo wpisz w wyszukiwarce vortalowej zapytanie o treści mała sieć domowa. Jeśli musisz odblokować w routerze porty, to Ciebie interesują 137/UDP, 138/UDP, 139/TCP.

Pozdrawiam!

ok ustawie tą grupę roboczą i co dalej?

Dodane 30.10.2010 (So) 16:12

z laptopa(wifi) do stacjonarnego(kabel) idzie przesyłać ale na odwrót wyskakuje komunikat “Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego…” dodam że firewall na routerze wyłączyłem, fierewall na każdym komputerze, odblokowałem konto gościa

Sprawdź uprawnienia folderu, który udostępniasz.

Pozdrawiam!