Jak przez kartę WiFi USB udostępnić Internet

Posiadam kartę WiFi USB i do niej przykręconą zewnętrzną antenę za pomocą której łączę się z darmowym hotspotem. Problem polega na tym, że na kompie małą siedzę i chcę udostępnić sobie Internet na telefon. W jaki sposób mam to zrobić? Ponoć od windows 7 wzwyż komputer może za router pracować. Na kompie mam system XP.

Opcja trochę zawiła jak dla mnie, może do anteny jakiś router dołączyć? Próbowałem na routerze ustawić tryb repater lecz nic mi z tego nie wyszło.

Hej,

Do anteny to raczej nie - bardziej korzystając z karty sieciowej przewodowej, która pewnie też jest w komputerze. Tworzysz udostępnienie połączenia z karty WiFi na kartę sieciową przewodową. Do niej podłączasz router, który konfigurujesz jako Access Point i tyle - łączysz się z nim telefonem i masz połączenie. Pytanie czy nie łatwiej podłączyć telefon bezpośrednio do Hot Spota po WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odpowiedzią na Twoje pytanie jest Conectify.

Posiadam system XP Home a na stronie producenta pisze, że visty i xp nie obsługuje. W komentarzach na dobreprogramy piszą niektórzy, że działa ściągnąłem i spróbowałem zainstalować i błąd wywala.

 

@Dimatheus Popieram Cię, że najlepsze są rozwiązania najprostsze z tym, że telefon nie znajduje hotspota a karta usb z anteną zewnętrzną znajduje.

 

 

W ustawieniach karty sieciowej mam trzy tryby: station(infrastrukture) - z niej obecnie korzystam i mam NET na kompie, station(ad hoc) i AP.

 

Wykorzystując router mam zostawić obecny tryb tak i ustawić tryb na routerze punk dostępu? Gdy podepnę kabel pod lan to mi NETa rozłącza. Na routerze mam recznie skonfigurować adres IP? Co z DHCP? Te same pytania odnośnie karty LAN mam ustawić adresację automatycznie czy skonfigurować ręcznie?

 

Jest jeszcze trzecia opcja zaopatrzyć się w AP DUAL, ale chciałbym wykorzystać sprzęt, który mam.

Wybacz, przeoczyłem fakt, że korzystasz z Windows XP.

Hej,

 

Widocznie sygnał jest za słaby, by telefon go złapał.

 

W ustawieniach karty WiFi nie zmieniasz nic. To nie jest Windows 7, w którym na jednej karcie można odbierać i udostępniać łącze.

 

Na początek ustaw wszystko w routerze na auto, DHCP na razie zostaw włączone. Co do samego udostępniania połączenia pomocne powinny być poniższe turtoriale:

Dimatheus