Jak przyciąć przepustowość łącza?

Witam,

jestem podłączony do ruterka z ap (tp-link model: TL-WR543G) i chciałbym ograniczyć prędkość wysyłania danych z mojego komputera.

Mam łącze symetryczne 4Mb/s-down oraz ok.3,5Mb/s-up. Niestety Mam 2,5GB dziennego limitu na wysyłanie i 2,5GB na ściąganie. Problem zauważyłem podczas oglądania TV poprzez SopCast.

Niby tylko oglądam, a program wysłał w ciągu 2 godzin ponad 2,5GB co skutokwało drastycznym przycięciem prędkości.

W związku z tym chciałbym dowiedzieć się czy jest sposób na zmniejszenie prędkości wysyłania do np. 512kb/s za pomoca jakiegoś programu. Widziałem “Shunra Nimbus” ale on ogranicza tylko pobieranie…

Dodam, że w SopCast nie można ustawić prędkości wysyłania - wysyła z max możliwą szybkością

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

NetLimiter

dzieki witek-pl

narazie mam spowolnione łącze :slight_smile: sprawdzę w najbliższy weekend dla SopCasta ale zrobiłem test dla Opery i działa bez zarzutu.

Może odbiegnę trochę od tematu, ale z tego co wiem SopCast to program typu p2p i czy przycięcie prędkości wysyłania temu programowi nie spowoduje gorszego odbioru TV z netu? Dzisiaj wysyłał z prędkością ok 3Mb/s a chcę mu uciąć do 512kb/s…

Pamiętej że jak cos pobierasz to komputer też sporo wysyła, są to głownie dane potwierdzające poprawność odebranych pakietów…

Trochę dziwne że aż tyle wysyła, przy 4mb/s łączu to On powinien wysyłać max 300kb/s.

No teoretycznie jak mu obetniesz to pogorszy się jakość, ale nie wiem czemu Ci tak sporo wysyła skoro akurat tutaj dużo bardziej liczy się pobieranie.

W NetLimiter ustawiłem prędkość wysylania 25kB/s dla SopCast’a i tv mimo wszystko odbieram bardzo dobrze - nie przycina się.

Problem rozwiązany :slight_smile: