Jak przygotować paczkę, gdy kuriera zamawia odbierający?

Czy jeśli mam paczkę do wysłania, ale to odbierający zobowiązał się przysłać do mnie kuriera, to czy ja mam coś drukować lub adresować taką paczkę, czy może kurier będzie miał już wszystkie dane?

Ja korespondencję wrzucam do paczki a na paczce piszę mój numer telefonu, żeby było można ją jakoś zidentyfikować jak nie zostanie od razu przyklejona etykieta adresowa.
Zlecający powinien Cię poinformować jak będzie przebiegał proces przekazania paczki.
Kiedyś przyjechał do mnie kurier i twierdził, że ja powinienem mieć wydrukowany list przewozowy. Zakończyło się to tak, że napisał mi na kartce numer zlecenia i się podpisał, a ja zrobiłem jeszcze zdjęcie nr rej. odjeżdżającego samochodu.

Uzgodnij to ze zlecającym. W tej sytuacji jesteś nadawcą, natomiast ten, kto płaci za paczkę, jest zleceniodawcą. Na Tobie spoczywa obowiązek wypełnienia wszystkich zobowiązań nadawcy zgodnie z regulaminem danego przewoźnika.

Zostałem tylko poproszony o podanie moich danych adresowych i numeru telefonu dla kuriera…

No to z czapy nic nie wydrukujesz.

Jak zamawiam kuriera sam, to wiadomo - drukuję etykietę, nalepiam i wydaję opłaconą paczkę kurierowi. A tutaj nie wiem, dlatego pytam, czy w takim wypadku mam oznaczyć jakoś tę paczkę, czy kurier odbiera goły karton i sam coś drukuje na to zgodnie z formularzem wypełnionym przez odbiorcę, który opłaca i zamawia kuriera…

Czego konkretnie nie rozumiesz w zdaniu: „Uzgodnij to ze zlecającym”?

OK, uznaję to za rozwiązanie problemu. Myślałem po prostu, że może istnieje jakaś standardowa procedura na takie rzeczy, ale jak mówisz - jest to sprawa indywidualna. Mam już pełne informacje od drugiej strony, więc wszystko już jasne. Dzięki.

Istnieje standardowa procedura: uzgadnia się ze zlecającym.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.