Jak przypisać skrót na pulpicie do jakiegoś klawisza klawiatury?

Mam na pulpicie skrót wyłączający ekran. Jednak klikanie na niego, to jeden sukces na cztery próby, wystarczy najmniejszy ruch myszą po kliknięciu aby ekran się nie wyłączył.
Tak więc pytanie brzmi: Jak przypisać skrót na pulpicie do jakiegoś klawisza klawiatury?

Wątpię, że jest to możliwe. Ja miałem takie coś ale tylko dlatego, że miałem odpowiednią klawiaturę z dodatkowymi klawiszami funkcyjnymi. Ale żeby one działały (jak właśnie wyłączenie ekranu za pomocą klawisza klawiatury) trzeba było do tej klawiatury wgrać odpowiednie sterowniki. Bo jak się tego nie zrobiło to klawiatura była rozpoznawana jako typowa klawiatura MS i te dodatkowe klawisze nie działały.
Poza tym po co tyle zachodu ze skrótem? Chcesz wyłączyć ekran użyj przycisk na monitorze. :wink:

Kliknij raz na skrót i naciśnij Enter

Sprawdź ten skrypt batchowo-Powershellowy:

https://web.archive.org/web/20210122102852/https://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/Turn-off-screen-4d173e0a

Spece z superuser pod Windows 10 polecają to:

(Add-Type '[DllImport("user32.dll")]public static extern int SendMessage(int hWnd, int hMsg, int wParam, int lParam);' -Name a -Pas)::SendMessage(-1,0x0112,0xF170,2)

windows - How to turn off screen with PowerShell? - Super User


On ma lekkie opóźnienie - to musiałbyś mieć szklane biurko i kiepską myszkę pod szklane biurka.


Wtedy można też wywalić program co specjalizuje się w wyłączaniu obrazu np. „nircmd” (program ma z 200 funkcji i jak ktoś liczy kibibajty to mu może wadzić plik exe).

Eee… w opcjach skrótu jest coś takiego jak klawisz skrótu, który pozwala ustawić kombinację klawiszy skrótu (crl+alt+cośtam).

Pod skrót podpinasz dwie komendy. Pierwsza to czekaj 5 sekund, druga to wyłącz monitor. Po kliknięciu masz pięć sekund by odłożyć myszkę.

Klikniesz i nie ruszaj myszą, bo go wybudzasz po prostu. Jak z usypianiem systemu.
Zgasło, ale ruszyłem myszą? - nie rozumiem Twojego toku myślenia.

Jeszcze jeden pomysł. Wyłączenie w BIOS wybudzania komputera przez urządzenia USB. Sam jakiś czas temu takie wybudzanie wyłączyłem bo zbyt często przypadkowo włączałem PC’ta poprzez położenie czegoś na biurku. Minus to oczywiście mniejsza wygoda, trzeba sięgnąć do włącznika komputera.

Ponieważ moja klawiatura ma kilka klawiszy „multimedialnych” rozwiązanie okazało się banalnie proste. Naciśnięcie dowolnego z nich, który nie jest skonfigurowany, powoduje pojawienie się kilku opcji z których jedna, to otwarcie programu lub pliku. Wystarczy wskazać ścieżkę, i działa :+)

Wszystkim dziękuję za porady!!

Fajnie, że rozwiązałeś problem. Akurat potrzebowałem czegoś podobnego, więc podzielę się rozwiązaniem. Wykonałem to za pomocą AutoHotkey Script

kod:

#m::
Sleep 1000
SendMessage, 0x112, 0xF170, 2,, Program Manager
return

Po uruchomieniu skryptu pod Win+m podpięte będzie wyłączanie monitora.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.