Jak przyspieszyć dysk SATA

Mam dysk Western Digital Caviar 160GB na Sata, ale szukam sposobu zeby go troszke przyspieszyc, Niema tutaj trubu UltraDMA, ani niczego podobnego.

Widze ze dysk strasznie mi mieli podczas gry World of Warcraft, fakt, gra wymagająca. I problem wystepuje podczas duzej zmienności tekstur ktore sa aktualnie wyświetlane.

Oczywiscie kom zabezpieczony, zero spywaru i wirusow, Grafa mocna 6600GT 128 GDDR3, proc 2500+ batron, niema sie do czego przyczepic odnoscie konfigóracji.

PS. z tyłu jest zworka, ktora wydaje sie przestawia dysk w inny tryb, moze siecie do czego, bo napewno niejest do ustalania mastera czy slava.

masz FAT32 czy NTFS ?

NTFS

dyski WD są trochę wolniejsze a masz zainstalowane wszystkie stery itd ?? powiedz jeszcze ile masz pliku stronicowania i kiedy defragmentowałeś dysk

Czy sterowniki do SATA są zainstalowane ??

bez sterów szybkiej jazdy nie ma muszą być też zainstalowane od kontrolera (choć chyba przy systemie idą to lepiej te z płytki walnąć)

instalowałem te stery od VIA, podczas instalacji systemu, o tym mówicie ??

Zainstalowane mam drivery VIA hyperion 4.2x bodajże. Jest jeszcze taki programik do sterowania macierza RAID ale nieinstalowałem. Moze to o to chodzi ??

Złączono Posta : 03.07.2005 (Nie) 15:22

a i jeszcze jedno. jak otwieram Menedżer użadzeń to dysk widnieje jako SCSI

Do RAIDU nie instaluj sterów,bo nie ma potrzeby.

W menadzeże tak ma być SCSI.

Pakiet VIA zastosuj najnowszy 4.56 lub wyżej.

zainstalowałem 4.53 zobacze co bedzie.

A słyszeliscie moze o nowych 5.00A Beta??

co sądzicie o nich ??

Jest to już pełna wersja z certyfikatem WHQL.

http://www.benchmark.pl/archiwum2005/ma … onPro_500a