Jak przyspieszyć działanie NWN2

Witam!

Zainstalowałem na moim starszym kompie gre NeverWinter Night 2 tzn:

Athlon 2600+ 1.9 Barton

1gb ram

Asus A7N8X

Asus Fx5200

Samsung 120 gb ata

xp pro sp2

Po włączeniu gry obraz lekko się ścina :frowning: . Czy będe mógł zagrać w tę gre na tym sprzęcie bez przycinania chociaż na najsłabszych detalach. :smiley:

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

PowerX

Ja mam:

  • Intel Pentium CoreDuo T3200 2.0 GHz

  • 3GB RAMu w Dual’u

  • GeForce 8400GS 256MB z szyną 64-bit

  • Windows Vista

U mnie NWN2 też działa strasznie. Żeby w to jako tako pograć musiałem zainstalować XP i odpalić grę z opcjami graficznymi ustawionymi na totalne minimum, czyli na punktowe badanie obrazu, zero cieni, zero antyaliasingu i rozdzielczość 800x600

Z Twoją kartą graficzną to możesz co najwyżej pograć w NWN 1 + dodatki.

Aha. I napisałeś, że gra się “lekko ścina” ;| Z tak niskim taktowaniem karty i z tak manłą ilością RAMU na karcie graficzej to powinno Ci się strasznie zacinać!

Z tym procesorem też nie bardzo masz na co liczyć.

Ja bardzo lubię NWN i chętnie bym pograł w NWN2, ale niestety wymagania sprzętowe mnie odstraszają bardzo skutecznie.

O dziwo znacznie nowsza i o 3 nieba lepsza gra jaką jest Drakensang działała u mnie na średnio -wysokich ustawieniach graficznych. A grafika jest wręcz powalająca jak na dzisiejsze RPGi.

Grałem w NWN2 u mnie na laptopie i działa na najniższych detalach bez zacinania a mam:

Celeron 1.73 GHz

X3100 256 mb 128-bit

1 gb ram ddr2

120 gb hdd

15.4"

Vista home basic

No właśnie. Ale z 64MB RAMU nie ma co liczyć na granie w NWN2. No chyba, że się mylę i masz więcej ramu w grafice, ale to nie zmienia faktu, że ta gra ma zaniżone wymagania. Optymalizacja w NWN2 chyba nie istnieje

Ale może jakieś patche, optymalizacja usług w systemie i programy :-o

O ile istnieją :lol:

PowerX , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Narazie znalazłem to:

http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=5161

Szukam dalej :lol:

Ty nie szukaj dalej jak tu kombinować, tylko zacznij myśleć nad zmianą sprzętu. Choćbyś nie wiem jak się starał nie odpalisz gry tak, żeby ci chodziła płynnie.

Twoja karta graficzna nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych. Na pudełku mam wyraźnie naskrobane, że minimum GeForce FX 5500/Radeon 9500 z 128MB pamięci. Generalnie ta gra ma strasznie niezoptymalizowany silnik. Zainstalowanie patcha 1.04 poprawia sytuację trochę. Od siebie dodam tyle, że u mnie na GF 7600GT jest miejscami cienko w 1024x768 (cienie średnie, wszystkie rozmiary map w opcjach najniższe, reszta wszystko włączone).

Na fx 5500 128/128 też się, przycina nawet tak samo :frowning: