Jak Przyspieszyc Firefox do maximum dla silnego dual core

Jak Przyspieszyc Firefox do maximum dla silnego dual core (procesora) nie szybkość przeglądania tylko start(wlaczenie)

Jeśli zależy Ci na jak najszybszym starcie Firefoxa to masz 2 możliwości:

  • instalacja programu na dysku SSD (kosztowna sprawa)

  • każdorazowe (po każdym restarcie systemu) kopiowanie programu do Ramdysku i start aplikacji z takiej lokalizacji. Do tych celów dobra będzie wersja portable firefoxa.

Można by napisać jakiś skrypt, który uruchamia się wraz ze startem systemu Windows; skrypt kopiowałby Firefoxa do Ramdysku.

Start aplikacji z takiej lokalizacji byłby bardzo szybki.

Wszystko ładnie opisane poniżej

http://www.wikihow.com/Speed-Up-Firefox-by-Running-It-In-RAM

wyłączyć wszystkie dodatki…

@ bubon ,

wersja z tym Ramdyskiem jest dobra ale jakies szybsze uruchomienie tego a nie labirynt :smiley:

Przecież Firefox startuje kilka sekund to po co chcesz go przyśpieszać.

Możesz dodać do skrótu " /prefetch:1" co spowoduje ładowanie podczas startu systemu niektórych plików Firefox-a ale może zwiększyć minimalnie spożycie ramu przez Windows.

Użyj tego programu do ramdysku, będzie bardziej pasował do Twoich potrzeb

http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk.

mam 4GB ram i jak uzywam gry to max 55% tego wiec ramu mi nieszkoda ^^^^

I do tego system 32 bitowy :smiley: system wykorzystuje ci 3,25 Gb

ale gdy robilem duzego testa

GTA IV

i

Crysisa

to zawsze wychodzilo gozej na Sevenie 64 bit i Vista 64bit

a najlepiej +30% lepiej na XP SP3 32Bit (oczywiscie z wyglądem 100% jak Seven)

i na xp zawsze lepiej bylo niby ze nawet 32bit

jakoś nie czuje różnicy :expressionless: używałeś go i jaka masz opinie?

Testy testami wydajność wydajnością win 7 wersja 32i 64 bit nie są do końca kompatybilne z grami i programami które zostały przed nimi wydane , windy 7 mimo to że zostały dopuszczone do masowej sprzedaży nie przeszły do końca wszystkich testów , wszystko było klepane na kolanie i jest tak zrobione żeby tylko się jakoś kulało . win 7 to coś w rodzaju Longchorna który wyszedł przed vistą .

Zobacz ile jest do niego już poprawek a wyszedł parę miesięcy temu. Oprogramowanie na siódemce chodzi jak chce , już pomijam fakt niekompatybilnych sterowników drukarek itp . Ja poczekam na win 8 lub serwis pak 2 do siódemki.

Dość wygodny program.

Ustalasz sobie wielkość ramdysku, system plików (Fat32 będzie w większości przypadków najlepszy).

Dużym plusem jest możliwość zapisu stanu ramdysku do pliku podczas zamykania systemu i odczytu podczas startu systemu - nie trzeba używać skryptów i całość działa de facto jak bardzo szybki dysk twardy

Poza tym ramdysk oferuje ogromną prędkość odczytu i zapisu - odczyt u mnie wg hdtacha to 1400 megabajtów na sekundę.

dobrze ustawiłem? coś zmienić abym zauważył różnice :lol: co polecasz :lol:

screen3ty.jpg

Uploaded with ImageShack.us

screen4g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

screen5zt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

nagle zachwalasz :smiley: a teraz turn back :smiley: :lol: dobre :lol:

W zakładce settings ustaw system plików na fat32.

Zgraj na ramdysk firefoksa portable, ustaw mu ścieżkę na cache na ramdysk:

Uruchom przeglądarkę Mozilla Firefox

W pasku adresu wpisz: about:config

Poszukaj ciągu: browser.cache.disk.parent_directory, jeśli go nie ma to utwórz: Nowe ustawienie typu łańcuch i wpisz podaną nazwę, a w danych wartości podaj ścieżkę do pliku Cache.

http://www.tweaks.pl/czytaj,firefox_przenoszenie_folderu_z_pamiecia_podreczona_cache,240.html