Jak przyspieszyć GUI Firefoksa?

Witam.

Posiadam Firefoksa w wersji 12.0 i system Windows 7x64, 4GB RAM. Używałem również innych przeglądarek - Opera, Chrome. Nie instalowałem żadnych dodatkowych motywów graficznych, tylko kilka niezbędnych wtyczek.Wszystko niby fajnie, mój Firefox szybko otwiera strony a co najważniejsze jest już bardzo dobrze zoptymalizowany pod kątem użytkowania pamięci i o wiele szybciej niż inne przeglądarki powraca do stron, które były już kiedyś otwarte, zarówno takich na których jest tekst jak i takich ze zdjęciami. Jednak problemem jest powolny interfejs użytkownika, który potrafi się przyciąć w różnych losowych momentach, na przykład podczas przechodzenia pomiędzy kartami, pomiędzy kartami grup w Speed Dial i innymi czynnościami tego typu. Czasem, po dłuższej pracy trzeba czekać sekundę czy dwie na wyświetlenie się na przykład podręcznego menu edycji grup w Speed Dial, potrafi się też “przymrozić” na chwilę na przykład przy próbie otwarcia linku, jeśli akurat Internet słabiej działa i jest mniejszy transfer itp. Czy są jakieś “magiczne” sposoby typu edycja configu na zmniejszenie tych irytujących przycięć i opóźnień?

oczywiście wszystko można ustawić about:config tylko trzeba wiedzieć które gałęzie co wpisać.

ja proponuje ci sprawdzić jak działaj przeglądarki 64 bitowe chociaż nie ujrzeliśmy Firefox 64 bitowego to są 2 projekty które oferują 64 bity takie jak Pale Moon ( istnieje spolszczenie), Waterfox

projekty wyglądają jak by to był zwykły Firefox, jedyny minus to trzeba zainstalować pluginy flash, jave w wersjach 64 bitowych

Dzięki, w wolnych chwilach, których nie mam zbyt wiele :wink: popróbuję sobie tych innych projektów. Puki co zainstalowałem betę zwykłego FF i skorzystałem z opcji resetu do pierwotnych ustawień. Uczucia mam mieszane ponieważ wywaliło wszystkie dodatki i musiałem je instalować od nowa. I nie wydaje mi się żeby interfejs jakoś szczególnie przyspieszył na przykład podczas przewijania tzw “płynnego” odbywa się to skokowo występuje jakby nerwowa szarpanina w oknie przeglądarki. Chrome jest na przykład bardziej responsywny.

@: Na problemy z zacinającym się Firefoksem pomocny okazał się dodatek https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … ound-tabs/

A co to robi?

Cytując wypowiedź jednego z użytkowników: