Jak przyspieszyć internet? Brak światłowodu itd

Da się jakoś przyspieszyć internet bo jest dość wolny, a czasem tak wolny że ma problem z wczytaniem strony…

I mieszkam na osiedlu i gdzie nie ma światłowodu co bym musiał zrobić by był światłowód ? Pytałem się o internet w Plusie (tam ma telefon i telewizję) to proponowali jakiś domowy czy mobilny nie pamiętam że po 50GB zwalnia…
Chyba LTE czy coś, chyba coś w tym stylu…

Podaj jakie masz parametry na umowie, dodaj zrzut ekranu ze speedtestu, napisz w jaki sposób sie łączysz (wifi, kabel), na jakich urządzeniach jest problem z prędkością.
Jak na razie nie napisałeś nic, poza tym, że sprawdziłeś ofertę na internet mobilny, pomimo tego, że mieszkasz w jakimś skupisku ludzi, gdzie pewnie nie ma problemu z poprowadzeniem kabli, a 99% takie już są.

Wi-Fi

Na każdym

Poszukam może znajdę, ale internet chyba będę mógł zmienić dopiero jak umowa się zakończy, jak będą proponować nową umowę to podziękuję…

Różnie może być. Może wcale nie trzeba będzie zmieniać operatora i czekać do wygaśnięcia umowy. Przede wszystkim sprawdź jakie parametry masz w umowie. Jeżeli operator spełnia je a według ciebie chciałbyś mieć szybszy net bo ten już ci nie wystarcza zapytaj operatora o aneks do umowy i czy istnieją techniczne możliwości jego przyspieszenia. Jeżeli tak to dostaniesz aneks z nowymi warunkami i parametrami łącza i nie będziesz musiał czekać by je zmienić aż umowa się skończy.

Te opinie muszą coś znaczyć…


Prędkość chyba na umowie nie jest większa niż 100MB/s…

Po scr prędkości wygląda to tak jak byś miał internet do 4Mb/s (pobierania) i do 1Mb/s (wysyłania).
Jak nazywa się twój operator.
Co do internetu LTE - prędkość w tego typu umowach nie jest gwarantowana. Dodatkowo trzeba pamiętać o limitach danych. Zazwyczaj ok. 100GB - 250GB w zależności od operatora i kwoty abonamentu.

Jeżeli w umowie masz nawet “do 100 Mb/s” ale osiągasz zwykle tylko 4Mb/s to faktycznie nie ma sensu dalej bawić się w internet z tym operatorem. Bo nawet jeżeli to “do 100Mb/s” nie jest prędkością gwarantowaną to ja liczyłbym na co najmniej 50Mb/s stałego łącza.

Prawdopodobnie mam na umowie 50Mb/s, tyle przynajmniej piszę na umowie i 40 zł miesięcznie…

No to te 25Mb/s powinieneś mieć prawie zawsze. Jak masz tylko 4Mb/s to ja bym rezygnował bo to zbyt duża odległość do tych 50. Ja jak podpisuję umowę “do” to zakładam zawsze że przynajmniej będę miał połowę tego łącza.

Pamiętaj jednak, że jeżeli w umowie masz 50MB/s ale nie ma tam dopisku “do” to oznacza, że twoje łącze powinno mieć w każdych warunkach gwarantowaną prędkość zadeklarowaną na umowie. Jeżeli jej operator nie zapewnia masz prawo do zmniejszenia ceny za usługę lub natychmiastowe wypowiedzenie umowy bez kary za zerwanie jej.

Najpierw powinien zgłosić problem u operatora, bo może np. jest uszkodzony kabel przed routerem? Prędkość też powinien zmierzyć na kablu, a nie wifi, bo wifi jest mało wiarygodne.

Ja zakładam przeciążoną starą centralkę na osiedlu, bo teraz wszyscy siedzą całymi dniami w domu i korzystają z internetu. Kiedy był mniejszy ruch to pewnie problemu takiego nie było.
Jeśli takie prędkości uzyska też na kablu to jest podstawa do reklamacji.

Problem występuje od zawsze…

To jest prędkość Wi-Fi bez kabla, i może też być niższa przez to że router jest w pokoju obok i teraz mam trochę mniej kresek…

A umowa za niedługo się kończy, to może zmienię dostawcę i będzie lepiej lub będą jakieś lepsze warunki umowy.

Podłącz się kablem i sprawdź ,albo chociaż podejdź do tego routera ,bo jeśli to słaby zasięg jest winny to nie wina operatora tylko twoja. Jeśli nie masz możliwości po kablu to zmierz z dwóch urządzeń będących koło routera np laptop i telefon