Jak przyśpieszyć łącze internetowe

Chciał bym przyśpieszyć łącze internetowe do ściągania mam 256 w orange proszę o pomoc.

wykupić u ISP szybszą usługę

Nie da rady tego przyśpieszyć. Jeśli masz internet 256 kb/s to

256 : 8 = 32 kb/s

Twoja maksymalna prędkość pobierania z servera to 32 kb/s przy czym jeśli masz internet bezprzewodowy to tylko teoria.

Matko kochana przecierz 256 już dawno nikt nie oferuje :o

Z przed ilu lat masz umowę ?? ?? ??

Poszukaj sobie jakiegoś lokalnego ISP - na pewno gdzieś w rejonie masz jakąś radiówkę, stosunek cena/jakość nie do pobicia.

Chyba że mieszka gdzieś na wiosce gdzie nie ma lepszych możliwości…

  • mieszkałem w mieście a teraz na wsi.

Za lokalny internet radiowy 1024/1024 kb/s płacę 35 zł. :slight_smile:

/ bez żadnych ograniczeń /.

adriano765 : zmień dostawcę internetu tak jak inni p/w proponują.

Łącza nie przyspieszysz. Możesz je co najwyżej zmienić na inne ale to zależy, do czego masz w ogóle dostęp. Masz linię TPSA?

Ogólnie 256 kb/s to już dawno przeżytek, choć są miejsca, gdzie szybciej się nie da.

nie mam za dużych możliwości mieszkam na wsi a jak zakładałem internet to najszybsze to było 1mb

To powiedz nam jeszcze ile za takie cudo płacisz ?

Masz Orange Free? A może tak zainteresujesz się Orange Freedom Pro (w technologi CDMA).

Ogólnie odpowiadając na twoje zapytanie masz tylko opcje: zmiany taryfy lub operatora.

Nie 32 kb/s, a 32 kB/s. To jest aż 8-krotna różnica :slight_smile:

W sumie nie wiem po co zostało to przeliczone, kiedy naturalnym jest podawanie szybkości transmisji w kb, a nie kB. Najważniejsze, że matematyka nie szwankuje :smiley:

Wracając do meritum - może warto rozważyć, któregoś z dostawców ISP w technologii GSM, jeżeli nie ma w czym wybierać lokalnie ?

Pozdrawiam

tylko internet GSM jest drogi a ja dużo korzystam na przeglądaniu stron

hmm raczej nie aż taki drogi. Jeżeli dobrze pamiętam to widziałem parę miesięcy temu za 30-40 zł usługę z PLAYa. Wydaje mi się, że już nie jest tak źle jak kiedyś.

Pozdrawiam

u mnie jest dobry nawet zasięg tylko to ma linit danych