Jak przyśpieszyć laptopa


(Luszczekpiotr) #1

Witam . Mam zapytanie może banalne ale jak skutecznie przyspieszyć laptopa bo nie ukrywam ale dość wolno chodzi .

HP pavilion zd700

Windows XP SP3

512mb RAM

Intel Pentium r 4CPU 2.80GHz


(Kamilmlody5) #2

Jeżeli laptop służy Ci do przeglądania neta/oglądania filmów/zdjęc to zainstaluj linuxa. Wtedy poczujesz moc. Dla początkujących najlepszy jest Ubuntu. A tak ogólnie to nie opłaca się podkręcać laptopa.(chyba że to jakiś high-tech)


(Piotrkijak) #3

Trzeba zacząć od ramu - włóż mu choćby nawet jeszcze te 512mb i powinno być ok. Do tego należy robić defragmentację dysku oraz rejestru, czyścić rejestr ze zbędnych wpisów, dysk czyścić ze zbędnych plików oraz powyrzucać z autorunu wszystkie programy poza antywirusem/firewallem. Najlepszym wyjściem byłoby kupić kompa posiadającego minimum dwujajowego CPU z 4gb ram, zainstalować 7 x64 i wtedy wszystko będzie śmigać aż miło...


(system) #4

Używaj:

CCleaner

Glary Ullites

Deflagger

oraz zwiększ RAM do 1GB , Powinno być OK :wink:


(Tux4) #5

piotrrrek , idź za poradą MalyEdiPl , instaluj Linuksa. :wink:


(sla17) #6

Zwiększ pamięć do 1GB, przedmuchaj wiatraczki i ogólnie wnętrze.

Z systemem to polecam zrobić Optymalizację i odchudzanie XP + CCleaner (wraz z dodatkiem CCEnhancer) + czyszczenie rejestru (np. Wise Registry Cleaner) + defragmentacja (np. PerfectDisk) :slight_smile:

Gdy ma się odpowiedni komputer, u mnie na komputerze AMD 1,8GHz/1GB oraz Intel 2,8GHz/512MB chodził badziewiarsko, jeszcze gorzej niż Windows :slight_smile: