Jak przyspieszyć prace samsunga galaxy core plus?

Witam. Posiadam telefon samsung galaxy core plus, znacie może jakieś sposoby aby przyspieszyć prace tego telefonu? Czasami potrafi się tak zaciac ze aż ciężko powstrzymać się żeby czegoś mu nie zrobić… czytałem że jest to spowodowane aktualnym androidem… przy próbie instalowania jakiejś modyfikacji okazało się ze nie można zainstalować bo coś tam blokuje. Znacie może jakieś aplikacje cokolwiek żeby się tak nie mulil?

Telefon jest brandowany? Jeśli tak to powyłączaj zbędne aplikacje od operatora w ustawieniach.

 

Zainstaluj sobie CyanogenMod.

 

Zrotowany telefon? Jeśli nie, to Ci blokować będzie przy próbie instalacji modyfikatorów. W sklepie Google Play ściągnij Greenify i wyłącz aplikacje, które mogą spowalniać pracę na urządzeniu. 

To w ostateczności. Najpierw niech powyłącza te aplikacje od operatora. Jeśli ma. U mojej mamy to pomogło. Normalnie jak nowo narodzony

Najpierw może się doinformujecie ? Nie ma na core plus cynamogena najnowszy android niebrandowany na core plus to 4.2.2. Co do zrotoowania telefonu core plus najłatwiejszy sposób to King root ściągasz, wrzucasz na kartę pamięci, instalujesz i klikasz root i gotowe pamiętaj robiąc to tracisz gwarancje jeśli ją masz i oczywiście robisz to na własne ryzyko chociaż, zrootowałem już tym sposobem niejednego core.

Gwarancje przywracasz wgrywając oryginalny software z oprogramowania samsunga

Nie koniecznie, czasem trzeba wykonać kilka czynności (np poczytaj o działaniu TriangleAway).

Gwarancja jest brana pod uwagę tylko jeśli awarii uległ system / uszkodzenie NIE jest mechaniczne. System od samsunga jest zawalony śmieciami, instalując ROM tracisz gwarancję, ale zyskujesz BOOSTA :slight_smile:

Zależy od Ciebie, gwarancja czy komfort.

 

Pozdrawiam

Więc tak bardzo bym prosił o podanie co mam zrobić krok po kroku. Oczywiście wybieram komfort. Pozdrawiam

 

Poszperałem w internecie ale nie znalazłem żadnego sensownego romu dla core plus. Możesz zrobić roota: LINK i zainstalować np greenify: LINK, jednak na dużą zmianę bym nie liczył. Dodatkowo, mając roota możesz użyć Root Uninstallera (poszukaj w sklepie play), żeby odinstalować systemowe (zbędne) aplikacje.

 

Pozdraiwam

Zrobiltem toota. Sa jeszcze jakies inne sensowne aplikacje?

Roota*

Nie ma CMa dla Galaxy Core Plus wiec co wy gadacie.

Zrób roota i pousuwaj zbędne ci aplikację. Jeśli masz branda to wgraj najpierw czysty system