Jak przyspieszyć pracę Windows 8?

Mam Pytanie, jak mogłabym przyspieszyć działanie Windowsa 8? Mój system przy uruchamianiu strasznie “muli”, co jest bardzo denerwujące. Wyłączyłam wszystkie programy (typu gg itd) z autostartu, ale nie pomogło.

komp stacjonarny czy laptop ?

podaj konfiguracje

Laptop Samsung

Procesor Intel® Core i3-3110m CPU @ 2,40GHz 2,40Hz

Pamięć 4,00GB

Typ systemu 64-bitowy system operacyjny, procesor 64x

Tyle wiem, jeśli coś pominęłam to przepraszam

Witaj,

Nie jestem ekspertem, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że najpewniejszym sposobem na przyspieszenie systemu jest wymiana dysku na ssd. Ta czynność zmieni komputer i system w rakietę :slight_smile:

Pozdrawiam.

Chodziło mi bardziej o coś, co nie pochłonie kasy :stuck_out_tongue:

Ale dziękuje :slight_smile:

To tak ,optymalizacja usług,uruchamiania ,wyłączenie indeksowania ,wyłączenie punktu cofania windows, wyłączenie usługi kompozycje ,defragmentacja ,czyszczenie folderu temp ,ccleaner do wyczyszczenia rejestru ,wyłączenie ilości uruchomionych aplikacji w tle do tych potrzebnych najbardziej czyli tylko antywirus i tyle najlepiej .Kasowanie zbędnych aplikacji ,czyszczenie ustawień konta danego z śmieci pozostałości programów ,ręczne kasowanie starych kluczy w sekcji software w HRU HRS sekcji rejestru. Wyłącznie klawiszy trwałych ,logowanie klasyczne zamiast bajeranckiego graficznego,wyłączenie dźwięków systemowych .Użycie funkcji sprzątanie w otl .

Co do SSD owszem rużnica jest między HDD a SSD ale zrobienie tego co podałem daje kopa na HDD a oczywiste że na SSD będzie jeszcze lepiej .

Dzięki :slight_smile:

z Win 8 raczej bym nie polecał, przywracanie systemu może się przydać.

jeśli komuś to nie przeszkadza :slight_smile:

Punkt przywracanie warto wyłaczyć wrazie awari żadko cofa zmiany ,a tylko obciąża pc ,do tego zawsze można z płyty instalacyjnej zrobić to samo ,co do dzwięków odciąża to procesor od zbędnego przliczania na dzwięku - brak dzwięków w systemi i tak po dłużym czasie żadko juz wyłapywanych przez świadomość