Jak przyspieszyć procesor Intel Pentium E2160?

Witam.

Posiadam procesor: Intel Pentium Dual CPU E2160 1.80GHz

Płyta główna + BIOS: Zdjęcie załączone do tematu

RAM: 2GB

 

Chciałbym podkręcić swój procesor. Jak to dokładnie zrobić? Czy takie podkręcanie nie spali mi podzespołów?

post-269285-0-74261600-1418565665_thumb.

post-269285-0-68170100-1418565761_thumb.

jest masa poradników zarówno w google jak i youtube.

 

w biosie zmieniasz zarówno napiecie jak i taktowanie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=U0WQdsF-cEM

W biosie zakładka Advanced > Chipset > Frequency > Cpu Clock. Zmieniasz od 200 do max 300 bo tyle obsługuje Twoja płyta.

Najlepiej ustaw max i zobacz czy się system uruchomi poprawnie. Jak nie to zmniejszasz o 10MHz i znów testy.

Zapomnieliście napisać, że do OC potrzebny jest porządny zasilacz jak i chłodzenie.

Zgroza na takim mobo coś podkręcać nie wspominając jak napisał @Piotrek_20. Daj sobie spokój z OC na tym sprzęcie bo coś uwalisz.

Nawet jesli troche zwieksze to jest ryzyko że coś sie zepsuje?

Nie napisałeś jaki masz zasilacz i chłodzenie nie tylko procka ale czy buda jest dobrze wentylowana. bardziej spytam co chcesz w ten sposób osiągnąć kręcąc tego procka?

Na zasiaczu pisze tylko V230 a na chłodzeniu

Intel

d95363-001

DTC-AAR01

DP731D10

12VDC 0,60A

Delta

Chcę żeby lepiej trawił programy i gry

Myślę, że wiele nie zyskasz procek to jedno karta graficzna to drugie. Jak chcesz kręcić to spróbuj zasilacz nie jest najgorszy. Oczywiście małymi kroczkami ale myślę, że na tym sprzęcie wiele nie osiągniesz.

karte graficzna troche podkreciłem :slight_smile:

KG: Geforce 8400GS

Ten komputer to już zabytek. Niestety czeka Cię nieuchronna wymiana sprzętu na nowszy.

Wiem o tym nie musisz mi o tym mówić :smiley:

ale chce go troszke podrasować :smiley:

a co wg cb lepiej zrobić? kupić nowy czy składać?

Składać ale w Twoim wypadku trzeba złożyć cały komputer.

Wiem. A jakbyś wycenił taki składany komputer z proc (3,0-4,0GHz) i jakaś dobra kart graf

2 tyś wystarczą na w miarę przyzwoitego kompa.

A co byś powiedział o takim zestawie:

Intel I3 4160 1150 3.6GHz

GeForce Gt740/Gt730/Gt340

Dysk Twardy 3,5’ 500GB

ASUS B85M-G

Zasilacz BeQuiet 600W

GoodRam DDR3 8GB

Zasilacz za drogi nie potrzebujesz aż takiego, grafika tragedia, dysk 500GB nie warto. Wszystko zależy za ile możesz to kupić?

A co to ma wspólnego z działem Programowanie? Przenoszę, a na przyszłość proszę czytać opisy działów przed założeniem tematu