Jak przyśpieszyć telefon Samsung Galaxy Grand Prime

Witam

Zastanawia mnie w jaki sposób przyśpieszyć mój Samsung Galaxy Grand Prime ? Telefon nie był rotowany , nie raz robiłem ustawienia fabryczne i działał dwa razy szybciej niż teraz . Dodam też że często przychodzą denerwujące powiadomienia np . Aplikacja Facebook została zatrzymana jak to wyłączyć oraz przyśpieszyć telefon ?

“Aplikacja została zatrzymana” najczęściej wynika z braku wystarczającej ilości pamięci RAM. Telefon ma zaledwie 1GB RAM - to bardzo mało biorąc pod uwagę apetyt aplikacji na RAM.
Bardzo często aktualizacje aplikacji googla zamulają starsze smartfony.

  1. Odinstaluj aktualizacje niektórych komponentów (Hangouts, TalkBack, Muzyka Google Play, Filmy Google Play, Google Now itd. …)
  2. Pozbądź się aplikacji z których zrobiły się “krowy” zawalające RAM m. in. Facebook i zamień na ich “chudsze” odpowiedniki np. Facebook Lite, Tooffed, Tinfoil …
  3. Sprawdź, które aplikacje startują Ci w tle niepotrzebnie i, albo jeżeli można zmień w nich ustawienia, żeby nie startowały automatycznie, albo wywal.
  4. Ewentualny root i ujarzmienie aplikacji.
    Dobra dla starszych Androida 4.X jest aplikacja (Autostarts)[https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts] (wymaga roota)
    Alternatywnie Xposed Framework + Greenify (też wymagany root)

rot w moim telefonie jest niemożliwy nie mam pojęcia dlaczego nie mogę go zrobić wiele sposobów było ale ani jeden nie pomaga

dodam , że kuzyn ma tą samą wersje telefonu i on jakoś ma o wiele szybszy od mojego model jest dokładnie ten sam ale mój działa wolniej także ma takie aplikacje jak facebook itd teraz idę próbować szukać tych aplikacji i odinstalowywać aktualizację

ROOT w Samsung Galaxy Grand Prime to żaden problem.
Wystarczy poszukać instrukcji root’owania KLIK
Upewnij się tylko co do modelu PRIME.

1 polubienie

Może to samo co z Huawei i Samsungiem (ale niemożliwe by pamięć ROM takie problemy robiła).

Root zrobiłem, teraz co robić z tym ramem aplikacje w tle nie startują bo użyłem clean master da się coś jeszcze zrobić??

RAM już nie zwiększysz. Po prostu zabijaj pamięciożerne programy w tle, nie używaj takich aplikacji - korzystaj z zamienników.

Teraz wszystkie Fesjbuki i Mesendżery mają wersję LITE, więc takich się powinieneś trzymać. Nawet apka do czyszczenia telefonu (Clean Master) ma swoją lżejszą wersję :smiley: Jeżeli będziesz używał tylko takich aplikacji to telefon powinien odetchnąć.

Teraz wszystkie Fesjbuki i Mesendżery mają wersję LITE

Jeszcze lżej jak zainstaluje się wapper na wersje mobilną, jedna aplikacja a można i pisać i posty przeglądać/dodawać.