Jak przyspieszyć Windows 7?

Witam,

Jestem posiadaczem netbooka Asus EeePC i odważyłem się zainstalować na nim Windows 7.

Co prawda, na takim sprzęcie jakim posiadam Windows 7 całkiem nieźle sobie radzi, jednak gdy przesiaduje się dłużej przed monitorem zauważa się dość znaczny spadek wydajności.

Do Windowsa XP nie chce już wracać i koniec kropka, dlatego przeszukiwałem internet aby znaleźć jakieś rozwiązania jak mógłbym przyspieszyć swojego windows 7 na asus eeepc.

Niestety, jest bardzo mało informacji na ten temat. Jedyne czym mogłem się posiłkować to opisy do visty.

Jednak pomimo usilnych prób i czasu spędzonego przed monitorem znalazłem w końcu stronę, na której jest kilka sztuczek jak przyspieszyć windows 7.

Jednak jest to zdecydowanie za mało, dlatego miałbym prośbę o podzielenie się linkami, materiałami, odpowiedziami z innymi.

Z mojej strony mogę polecić tą witrynę na temat jak przyspieszyć windows 7 jako podstawowe źródło informacji na ten temat, jednak oczekuję od użytkowników forum zaangażowania i podyłania kolejnych materiałów.

Pozdrawiam.

Za pomocą programu Sunrise Seven 1.1.47 najnowszą wersję znajdziesz zawsze na forum Windows7.pl gdyż na stronie producenta nie zawsze jest od razu

Może jak odinstalujesz niepotrzebne programy to będzie działać szybciej…

Netbook + win 7 = zły pomysł jedynie windows xp lub netbook ubuntu

a tak poza tym windows 7 jest jeszcze nie dopracowany, ma już rtm ale nadal mu brakuje

lub użyj nlite czy innego do kastracji systemów windows z śmieci :>

.

Tak tylko, że te systemy które wymieniłeś nie mają nawet połowy funkcjonalności “siódemki”. Dlatego dla Windows Sevena nie ma niemalże konkurencji…

Windows 7 nie ma funkcjonalności

ale to zależy tego co pisał ten temat na mnie ten system nić ciekawego nie prowadził

moim zdaniem na netbooka pasuje linux,Windows xp,chrome os a pozostałe to syf zbyt ciężkie ;]

Linux nie jest takim najgorszym pomysłem na netbooka. Jedyny problem jaki zauważyłem to trudności z połączeniem z internetem przez bluetooth i komórkę (mnie się nie udało, więc Windows pozostał). Teraz pojawi się niezły Kubuntu Netbook 10.04. Co do funkcjonalności, to Windows traci przewagę, bo wiele programów po prostu się nie mieści przy 600pikselach w pionie a antywirus to spore obciążenie.

Przy Windowsie 7 trzeba odinstalować wyszukiwarkę systemową (jest opcja włącz/wyłącz funkcje systemu) oraz w Zarządzaniu Komputerem (pp myszki na ikonie Komputer) wyłączyć usługę “wstępne ładowanie do pamięci”. Wtedy nie będzie tak często mielił dyskiem, a w przenośnym komputerze to poważny problem.

I to wystarczy, przy antywirusie trzeba jeszcze wyłączyć Defendera. Ja używam Pandę Cloud, ale ma problem pod siódemką - powolne odświeżanie ikon w menu Start (to nie wina procesora, pod Core2Duo 1,8 GHz jest to samo). Można użyć antywirusa Microsoftu, ewentualnie Avirę. Reszta zamula lub się nie mieści.

Co jeszcze - trzeba uważać, by nie zamulić programami startującymi razem z systemem. Wśród nich jest niestety MS Office. Choć 2007/2010 nawet się zmieści na ekranie, jak bezwzględnie potrzebny można zainstalować, ale trzeba ustawić na rzadsze indeksowanie w OneNote (ma taka opcję).

Ja zainstalowałem - Flasha, Javę, Adobe Readera, Pandę Cloudantivirus, MS Worksa 9 (głównie ze względu na czcionki i przeglądarkę PowerPointa), Operę (9.5 ładnie się mieści na tak niskim ekranie, można spróbować Chrome, inne się nie zmieszczą) sterowniki (m.in. grafiki) z windowsupdate, jako komunikator Skype (wyłączone ładowanie wraz z systemem oraz reklamy - ma to w opcjach). Windows Live nie instalowałem, zaznaczyłem do ukrycia (po jakieś licho instaluje SQL Server). I tyle, wszystko sprawnie chodzi.

W przyszłości może doinstaluję Media Player Classic Home Cinema jeśli będzie potrzebne coś do filmów, to najwydajniejszy program (precz z kodekami!), może 7zip do skompresowanych archiwów. Works jest płatny, ale można użyć IBM Lotus Symphony, nawet ładniejszy. Jak będzie potrzebny program graficzny, to Paint.NET (nie zamula, a w odróżnieniu od GIMPa nawet się zmieści). Z Gadu-Gadu lepiej zrezygnować (reklamy), a Skype niemal każdy ma.

Do innych funkcji komputerek raczej się nie nada.

Kwestia bezpieczeństwa - sam antywirus z zaporą systemową + rozsądek w używaniu komputera w zupełności wystarczy, dla większego bezpieczeństwa można zwiększyć czułość reagowania UAC, jest gdzieś w Panelu Sterowania taki suwak. Ja tam nigdy nie miałem infekcji, chyba się biorą z pirackich programów i stron z crackami :stuck_out_tongue: :-({|=

Ja polecam http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utili … 13276.html lub tune up i wyłączenie aero, a najlepiej zmiana wyglądu na klasyczny. Wyłączenie indeksowania, defragmentacja, czyszczenie rejestru i tempa i komp jakoś bd chodził.

OT - kosz.