Jak przystosować kod CSS dla Google Chrome?

.::NOWE::.

Jak przystosować plik css dla google chrome?

Pod Mozille, IE, Opera jest dobrze, a pod Chrome się sypie…

Czy jest jakiś kod który pozwoli przeglądarce Chrome odczytywać inny plik .css ?

Proszę o pomoc, bo to ważne…

.::Stare pytanie - rozwiązane::.

Witam.

Poprawiam moją stronę (IE nie odczytywało poprawnie mojego szablonu przez mój cms) i na IE teraz wygląda dobrze.

Na Mozilli wciąż poprawiam, na Operze też jest wszystko ok, ale na Google Chrome to totalna porażka…

Czy istnieje więc coś takiego jak IF CHROME lub coś podobnego, żeby chrome odczytywał zupełnie inny plik css?

No i oczywiście, jak taki kod wygląda? Dla IE wiem, ale dla chrome?

I drugie pytanie:

Jak obniżyć tekst o 5mm od góry (górnej krawędzi tła boxu)?

Próbowałem marginesem górnym, lewym ale się nie dało…

Potem próbowałem zrobić klasę i dać tam margin-top, ale też się nie dało.

Zamiast tego w wyniku marginesu i diva cała konstrukcja się obniżała, a miał obniżyć cię tylko tekst.

co do drugiego pytania

padding-top

Ok, dzięki soanvig. Teraz działa :wink:

Ale nadal nie wiem jak z chrome… :confused:

Przyznam, że nie pamiętam jakie było określenie w CSS, aby identyfikować przeglądarki inne niż IE, ale na upartego możesz zastosować w pliku z nagłówkiem zmienną

$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']

Podaje Ci ona, z jakiej przeglądarki korzysta user. Wystarczy dodać do tego proste sprawdzanie i już.

A swoją drogą, dziwne, że w Chrome Ci się wszystko wali, ta przeglądarka nie ma raczej problemów z CSS.

… bo kodowania layoutu nie zaczyna się od Internet Explorera :wink:. Najlepiej zacząć od Firefoksa z wtyczką Firebug.

leone Kod który mi dałeś sprawdza raczej (a przynajmniej mi się tak wydaje) z jakiej przeglądarki korzysta user.

A mi chodzi o to, żeby Google Chrome odczytywała inny plik .css .

Heh, odkąd przystosowałem moją stronę pod mój nowy autorski cms (bardzo prosty, ale zawsze jest xD) zdarza się…

Pod IE w ogóle nie było wyśrodkowane, pod chrome się waliło, a pod operą było obniżone.

Nie wiem jaki wpływ ma na szablon mój cms…

Wszystko z IE i Operą poprawiłem, ale w Chrome jeszcze się wali całość… :confused:

absens Zacząłem od Mozilli Firefox, potem poprawiłem IE i Operę. Ale nie wiem jak poprawić Chrome…

Widocznie masz cały kod powalony, mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło, żeby jakakolwiek strona różniła się wyglądem pod Chrome i Firefoksem.

verex , sprawdza, z jakiej przeglądarki korzysta user. Dodaj warunek if, niech w przypadku wykrycia przeglądarki Chrome daje inny plik css. I tyle.

I taka drobna rada - przejrzyj jakiś kurs css. Bo nie znać padding to grzech :wink:

methyl nie znam dobrze PHP. CMS pisałem w sumie na ślepo - to znaczy umiem trochę PHP, ale niektórych opcji musiałem szukać w necie… Nie wiem czy kod mam dobry czy nie, ważne że cms działa :wink: Jak się poduczę PHP to pewnie wszystko poprawie…

Jednak muszę jakoś dać plik css tylko dla Google Chrome

Tak, tak, chodzi mi o CSS i HTML.

Od tego właśnie powinno się zaczynać, i jeśli wszystko wygląda dobrze to dopiero wtedy podpinać pod CMS.

Szablon już dawno miałem zakodowany w HTML/CSS zgodnie z W3C.

Ale jak podpiąłem CMS to pod Chrome się sypie…

No to zakoduj tak, żeby kod był identyczny przy cms jak i ‘na sucho’.

Jest identycznie, bo po prostu zamiast treści dałem tam kody do cmsa…

Skoro jest identycznie to nie może się rozwalać. Sprawdź co konkretnie różni się w kodzie generowanym przez php i w html który podobno działa.

Dobra, jakoś sobie poradziłem.

Kod był identyczny, więc kodowi nic nie zarzucam.

Błąd tkwił w tym, że miałem źle wyśrodkowane stronę.