Jak przysyłać dane między komputerami

Witam. Chciałbym połączyć dwa komputery w moim domu tak abym mógł bez problemu przesyłać do nich rożne pliki, nie używając żadnych dysków wymiennych itp. Jeden komputer to PC drugi to laptop podłączony do internetu przez router. Oba komputery maja zainstalowaną Vistę. Czy istnieje jakiś sposób, aby zrobić coś takiego.

Bardzo proszę o wytłumaczenie mi jak to zrobić, lub proszę o linka do jakiego poradnika w którym jest (łopatologicznie) opisne.

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam jeżeli kiedyś taki temat się już pojawił.

http://www.microsoft.com/poland/windows … setup.mspx

Ad Hoc

Udostępnianie plików

Dziękuje bardzo za pomoc!

Możesz także użyć programu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2573&TeamViewer+4.0.5769 kiedyś sam go używałem naprawdę bardzo szybko przesyła się w nim duże pliki, ma także obsługę pulpitu zdalnego więc możesz obsługiwać drugi komputer nie ruszając się z miejsca.

mam pytanie co do tego ostatniego programu jego trzeba zainstalowac na 1 komputerze czy na 2 ??

Program musi być na 2 komputerach

acha :smiley: podłącze sie do autora jak można zrobić szybko połączenie miedzy 2 komputerami??:smiley: bez programów:P

no można można a jak to zrobić?? :>

a i mam takie jeszcze jedno pytanie jak mam np. tv w pc i mam go włączonego to będę mógł oglądać tv na laptopie albo zmieniać kanały na pc z laptopa ?? ;>

Przyłączam się do pytania jak to zrobić jeśli rzeczywiste będzie to przebiegało szybko wtedy wolał sam bym takie rozwiązanie niż pendrive i rożne programy

Chce zrobić to z 3 komputerami w czym na jednym jest Vista czy wszytko będzie chodzić bez problemu??

Zakładam że oba komputery są podłączone do jednego routera.

Na obu komputerach ustaw tą samą grupę roboczą we właściwościach systemu (PPM na Mój komputer -> Właściwości).

Komputery powinny się “widzieć” w Moich miejscach sieciowych.

Witam, zrobiłem wszystko tak jak mówiłeś, mam 3 lapki podłączone przez wi-fi do routera (WAG-160N) na wszystkich XP, wszystkie są w tej samej grupie roboczej mają ustawione statyczne IP i udostępnione foldery ( i drukarkę). Po uruchomieniu routera, wszystko śmiga, ale jak powyłączam lapki i później je włączam, to jest internet, ale w sieci nawzajem się nie widzą, pomaga jedynie reset routera. Ma ktoś pomysł, gdzie tkwi problem??

Dzięki, pomogło.

Dodane 26.05.2009 (Wt) 11:52

Niestety jednak nie do końca pomogło, teraz komputery widzą się nawzajem (Wyświetl komputery grupy roboczej), ale mogę “wejść” np. do jednego, a do drugiego nie, albo na jednym komputerze(1) mogę wejść do drugiego(2), ale już na trzecim(3) do tego samego(2) nie da się wejść. Ma ktoś jakiś pomysł, jak to rozwiązać?? Nadal pomaga reset routera, ale to chyba dlatego, że wtedy wszystkie komputery łączą się “na świeżo” do sieci.

(Ustawiony WINS, włączony netbios, win xp na każdym komputerze, wszystkie przez Wi-Fi)

/przy próbie wejścia do komputera (z moich miejsc sieciowych) wyświetla się komunikat, że mogę nie mieć uprawnień i nie znaleziono ścieżki sieciowej/