Jak przywrócić aplikację od dźwięku?

Witam. Taka sytuacja:
Laptop Lenovo B50-80 z preinstalowanym Win10. Do dźwięku była tu aplikacja Dolby Digital Plus (equalizer i te sprawy). Nie pierwszy raz reinstalowałem tu system i było ok, teraz po zmianie dysku znów musiałem postawić Windowsa na świeżo.

Wgrałem stery, także te od dźwięku (najświeższe), ale brak aplikacji od Dolby. Nie wiem jak ją przywrócić. Wcześniej o ile dobrze pamiętam instalowała się chyba dodatkowo ze sterami dźwięku, teraz jej nie ma, a ze strony producenta (Dolby) nie można jej sobie od tak pobrać (odsyła do strony ze sterami producenta laptopa).

Zależy mi na tej aplikacji, bez niej nie mam kontroli nad wydawanym przez koszmarnego Win10 dźwiękiem.

Co zrobić? Proszę o pomoc.

Próbowałeś odszukać i zainstalować starsze sterowniki, w których znajdowała się aplikacja Dolby, a dopiero potem zainstalować najnowsze? (o ile jest to konieczne)

Ostatnia reinstalacja Windowsa miała miejsce z półtora roku temu, niestety nie pamiętam w jakiej wersji sterowniki wówczas instalowałem.
Poza tym Lenovo z tego co widzę wyświetla mi link do pobrania tylko najnowszej wersji sterownika

Przeszukiwałeś zasoby Lenovo?
Szukaj Lenovo
Można spróbować bardzo stare sterowniki w których jest Dolby.

Albo jeszcze to

Ja każdemu radzę : Robisz reinstalację systemu (W7/8/10) ? Zrób kopię zapasową sterowników : C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERSTORE\FILEREPOSITORY , aby nie “błąkać się” za nimi po internecie .

@KAZDAN63 fajnie. A co poradził byś teraz już po fakcie?
@iJuliusz przejrzałem, niestety nie widzę nic co by pomogło ;/

Ja bym spróbował odinstalować sterowniki aktualne i nie restartował systemu, tylko wrzucił te które posiadają Dolby, po restarcie Windows zamieni stare na nowe, ale dolby powinno zostać.

Rozumiem.
Tyle, że ja nie widzę, aby można było pobrać starsze stery. W tej szukajce są jakieś mało pomocne poradniki i link do aktualnych. Albo ja coś przeoczyłem.

A taka instrukcja?
Drivers: Dolby Digital Plus Audio - Realtek Audio Installation or Reinstallation

@iJuliusz
Odinstalowuję wszystko dokładnie, usuwam foldery. I teraz po ponownym zainstalowaniu wchodząc w C:Drivers widzę w folderze Realteka biblioteki z DTS i Dolby w nazwie ale sama Dolby do uruchomienia nigdzie nie istnieje. Ani w starcie ani w panelu sterowania.

W twoim linku jest też o wyodrębnieniu ręcznie plików Dolby, ale lokalizacja u mnie nie istnieje.
Poza tym nie wiem za bardzo jak to zrobić

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/2tl701af.exe