Jak przywrócić backup Opery?

(gavron) #1

Witam

Zrobiłem backup Opery programem Favbackup, niestety program nie przywraca mi tej kopi.

(NanoXen) #2

witam

nie znałem do tej pory tego programu, wiec pobrałem uruchomiłem, troszkę potestowałem i mi działa bezproblemowo... w czym u Ciebie jest problem ?

Czy backup był robiony na takim samym systemie i użytkowniku ? (bo widzę ze tam jest opcja konwersji backupu na innego użytkownika, wersji systemu i litery dysku)

EDIT: w sumie ciekawy programik, nawet otwarte karty przywraca :wink:

(gavron) #3

Robię to tak:

Restore>wybieram katalog z backupem>next>finish

niestety nic to nie daje.

Najbardziej zależy mi na hasłach.

(NanoXen) #4

ponowie pytanie:

tzn czy przypadkiem backup nie był robiony na WinXP a teraz próbujesz na Win7, albo wcześniej był 32-bit system a teraz 64-bit ?

no i przywracaj na zamkniętej operze (możesz też sprawdzić czy po zamknięciu nie panoszy się jeszcze gdzieś w systemie jej proces :wink: )

(gavron) #5

Nie, po prostu chciałem przeinstalować Opere, więc zrobiłem kopie, wywaliłem i zainstalowałem od nowa w tym samym miejscu, z tym że nie robiłem backupu wszystkiego, tylko kilku opcji.

(NanoXen) #6

cóż ja ci mogę powiedzieć, wykonałem właśnie teścik na windows XP i windows 7. hasełka przywraca bez najmniejszego problemu... Na XP nawet odinstalowałem (co ciekawe pliki ustawień nie kasują się i po reinstalacji, hasła, zakładki i inne ustawienia powracają) usunąłem wszystkie pozostałości i bez problemu przywróciłem to wszystko za pomocą FavBackup... czyli u mnie działa idealnie. program jest bardzo prosty w obsłudze więc nie wiem czemu Ci nie działa, ewentualnie mogłeś złe opcje pozaznaczać i przywraca ci jakieś mało ważne rzeczy.

(gavron) #7

Sam nie wiem już, zaznaczyłem chyba 4 opcje, w tym hasła i ulubione, niestety nie działa.

Nie wiem jaki jest tego powód, przy próbie użycia opcji "all restore" wyskakuje błąd, że nie może znaleźć jakiegoś pliku .dat

(NanoXen) #8

jak tworzysz kopie to ten programik tworzy plik o nazwie opera.dat w wybranej przez ciebie lokalizacji

przy przywracaniu znowu musisz podać lokalizację gdzie leży ten plik

EDIT: mówisz "all restore" ? masz na myśli "FULL restore" ? może to jest przyczyną. kliknij na zakładkę "RESTORE" i tędy przywracaj jeśli kopia była z wybranych elementów robiona.

(Łukash) #9

A nie da się pliku kopii otworzyć np 7Zipem i wypakować do profilu plik wand.dat ? <-hasła.

(gavron) #10

Więc jest tak:

Przy restore - nic nie przywraca, wszystko zostaje jak jest.

Przy Full restore - nie może znaleźć pliku .dat

Nie da się tego rozpakować.

Zbieram hasła powoli, ulubione skopiowałem jako plik, więc nie ma problemu.

Tak bez uzywania programow do backupu ,to profil opery znajduje sie w C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\Opera\ w przypadku visty/7,C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\Dane aplikacji\Opera\ w przypadku XP,mozna sobie recznie to kopiowac i przywracac,sprawdzone wielokrotnie i na roznych wersjach, plik z haslami nazywa sie wand.dat a z zakladkami bookmarks.adr