Jak przywrócić backup Opery?


(gavron) #1

Witam

Zrobiłem backup Opery programem Favbackup, niestety program nie przywraca mi tej kopi.


(NanoXen) #2

witam

nie znałem do tej pory tego programu, wiec pobrałem uruchomiłem, troszkę potestowałem i mi działa bezproblemowo... w czym u Ciebie jest problem ?

Czy backup był robiony na takim samym systemie i użytkowniku ? (bo widzę ze tam jest opcja konwersji backupu na innego użytkownika, wersji systemu i litery dysku)

EDIT: w sumie ciekawy programik, nawet otwarte karty przywraca :wink:


(gavron) #3

Robię to tak:

Restore>wybieram katalog z backupem>next>finish

niestety nic to nie daje.

Najbardziej zależy mi na hasłach.


(NanoXen) #4

ponowie pytanie:

tzn czy przypadkiem backup nie był robiony na WinXP a teraz próbujesz na Win7, albo wcześniej był 32-bit system a teraz 64-bit ?

no i przywracaj na zamkniętej operze (możesz też sprawdzić czy po zamknięciu nie panoszy się jeszcze gdzieś w systemie jej proces :wink: )


(gavron) #5

Nie, po prostu chciałem przeinstalować Opere, więc zrobiłem kopie, wywaliłem i zainstalowałem od nowa w tym samym miejscu, z tym że nie robiłem backupu wszystkiego, tylko kilku opcji.


(NanoXen) #6

cóż ja ci mogę powiedzieć, wykonałem właśnie teścik na windows XP i windows 7. hasełka przywraca bez najmniejszego problemu... Na XP nawet odinstalowałem (co ciekawe pliki ustawień nie kasują się i po reinstalacji, hasła, zakładki i inne ustawienia powracają) usunąłem wszystkie pozostałości i bez problemu przywróciłem to wszystko za pomocą FavBackup... czyli u mnie działa idealnie. program jest bardzo prosty w obsłudze więc nie wiem czemu Ci nie działa, ewentualnie mogłeś złe opcje pozaznaczać i przywraca ci jakieś mało ważne rzeczy.


(gavron) #7

Sam nie wiem już, zaznaczyłem chyba 4 opcje, w tym hasła i ulubione, niestety nie działa.

Nie wiem jaki jest tego powód, przy próbie użycia opcji "all restore" wyskakuje błąd, że nie może znaleźć jakiegoś pliku .dat


(NanoXen) #8

jak tworzysz kopie to ten programik tworzy plik o nazwie opera.dat w wybranej przez ciebie lokalizacji

przy przywracaniu znowu musisz podać lokalizację gdzie leży ten plik

EDIT: mówisz "all restore" ? masz na myśli "FULL restore" ? może to jest przyczyną. kliknij na zakładkę "RESTORE" i tędy przywracaj jeśli kopia była z wybranych elementów robiona.


(Łukash) #9

A nie da się pliku kopii otworzyć np 7Zipem i wypakować do profilu plik wand.dat ? <-hasła.


(gavron) #10

Więc jest tak:

Przy restore - nic nie przywraca, wszystko zostaje jak jest.

Przy Full restore - nie może znaleźć pliku .dat

Nie da się tego rozpakować.

Zbieram hasła powoli, ulubione skopiowałem jako plik, więc nie ma problemu.


#11

Tak bez uzywania programow do backupu ,to profil opery znajduje sie w C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\Opera\ w przypadku visty/7,C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\Dane aplikacji\Opera\ w przypadku XP,mozna sobie recznie to kopiowac i przywracac,sprawdzone wielokrotnie i na roznych wersjach, plik z haslami nazywa sie wand.dat a z zakladkami bookmarks.adr