Jak przywrócić boot-a xp po formacie visty?


(olo320i) #1

witam !!

Mam na kompie 3 partycje i na każdej jakiś system (1.vista ultimate 64bit, 2. Xp professional 32bit, 3. Se7en 64bit) nie dawno zrobiłem format partycji z vistą i zainstalowałem ją raz jeszcze. Po formacie zniknął mi boot menager i ładowała się tylko vista. Za pomocą płyty i opcji napraw przywróciłem boota sevena. Za pomocą programu EasyBCD 1.7.2 dodałem boota XP tak że teraz mam boot menagera i 3 systemy do wyboru ale XP nie chce się odpalić wyskakuje że brakuje jakiegoś pliku (nie pamiętam nazwy) i że mam włożyć płyte do napędu i użyć opcji napraw.Robie tak jak mi dyktuje instalator ale xp ani mu się śni się uruchomić. jak przywrócić ten system ?? bez formatu o3wiście ??

z góry dźięki za odpowiedź


(Łukasz14) #2

Poczytaj TO i TO


(olo320i) #3

no tak ale mi i vista i seven działają tylko ten nieszczęsny XP nie chce odpalić a gdy próbuje naprawić z płyty to mi o dyskietke pyta a mój komp to lapek więc gdzie tu dyskietkę mam użyć ??


(Cosik Ktosik) #4

Przegraj z płyty instalacyjnej systemu XP, na partycję główną pliki ntldr oraz ntdetect.com


(niezDarek) #5

w przypadku Visty użyj narzędziem VistaBootPRO wchodzisz w Manage OS Entries zaznaczasz Add New OS Entry w polu OS Name wpisujesz nazwę systemu np. XP, z listy OS Type wybierz Windows Legacy a z OS Drive literę partycji na której znajduje się system,


(olo320i) #6

sprawdziłem jak się nazywa dokładnie ten brakujący plik i jest to NTLDR..zastosowałem się do porady cosik ktosik i skopiowałem na partycje główną te dwa pliki o których On pisze ale gdy odpalam kompa i zaznaczam w boot menagerze xp to znów wyskakuje "coś" tym razem ze mam zaistalować na nowo plik ntoskrl. exe w system 32 i nadal nic nie moge zrobić xp się nie odpala... co do programu vistabootPRO czy to nie to samo co easyBCD ??


(Cosik Ktosik) #7

Skoro nie widzi jądra, to sprawdź czy sam katalog windowsa jeszcze istnieje. ntoskrnl.exe znajduje się w C:\WINDOWS\System32\ntoskrnl.exe


(olo320i) #8

istnieje katalog windowsa i system 32 i jest ten plik ntoskrnl.exe i ma 2.04 MB i co dalej ??


(bober370) #9

masz 2 dyski i jeden podzielony na 2 czy 1 podzielony na 3??


(olo320i) #10

jeden podzielony na 3 ale przed reinstalacją visty wszystko działało..