Jak przywrócić boot-a xp po formacie visty?

witam !!

Mam na kompie 3 partycje i na każdej jakiś system (1.vista ultimate 64bit, 2. Xp professional 32bit, 3. Se7en 64bit) nie dawno zrobiłem format partycji z vistą i zainstalowałem ją raz jeszcze. Po formacie zniknął mi boot menager i ładowała się tylko vista. Za pomocą płyty i opcji napraw przywróciłem boota sevena. Za pomocą programu EasyBCD 1.7.2 dodałem boota XP tak że teraz mam boot menagera i 3 systemy do wyboru ale XP nie chce się odpalić wyskakuje że brakuje jakiegoś pliku (nie pamiętam nazwy) i że mam włożyć płyte do napędu i użyć opcji napraw.Robie tak jak mi dyktuje instalator ale xp ani mu się śni się uruchomić. jak przywrócić ten system ?? bez formatu o3wiście ??

z góry dźięki za odpowiedź

Poczytaj TO i TO

no tak ale mi i vista i seven działają tylko ten nieszczęsny XP nie chce odpalić a gdy próbuje naprawić z płyty to mi o dyskietke pyta a mój komp to lapek więc gdzie tu dyskietkę mam użyć ??

Przegraj z płyty instalacyjnej systemu XP, na partycję główną pliki ntldr oraz ntdetect.com

w przypadku Visty użyj narzędziem VistaBootPRO wchodzisz w Manage OS Entries zaznaczasz Add New OS Entry w polu OS Name wpisujesz nazwę systemu np. XP, z listy OS Type wybierz Windows Legacy a z OS Drive literę partycji na której znajduje się system,

sprawdziłem jak się nazywa dokładnie ten brakujący plik i jest to NTLDR…zastosowałem się do porady cosik ktosik i skopiowałem na partycje główną te dwa pliki o których On pisze ale gdy odpalam kompa i zaznaczam w boot menagerze xp to znów wyskakuje “coś” tym razem ze mam zaistalować na nowo plik ntoskrl. exe w system 32 i nadal nic nie moge zrobić xp się nie odpala… co do programu vistabootPRO czy to nie to samo co easyBCD ??

Skoro nie widzi jądra, to sprawdź czy sam katalog windowsa jeszcze istnieje. ntoskrnl.exe znajduje się w C:\WINDOWS\System32\ntoskrnl.exe

istnieje katalog windowsa i system 32 i jest ten plik ntoskrnl.exe i ma 2.04 MB i co dalej ??

masz 2 dyski i jeden podzielony na 2 czy 1 podzielony na 3??

jeden podzielony na 3 ale przed reinstalacją visty wszystko działało…