Jak przywrócic bootownie

Witam.Mam problem, otóż stworzyłem partycjie i zainstalowałem na niej openSUSE w wersji live, ponieważ mój pendrive nie bootuje. Na głupiego ustawiłem spowrotem w Gparted aby partycja z windows 7 się bootowała.No i gdy włączam komputer to wyświetla mi się “BOOTMBR is missing. Ctrl+alt+del to restart.” Przez co nie mogę uruchowic ani opensuse ani win7, z pendrive mojego nie mogę bootowac bo tego chyba poprostu nie obsługuje. Jedyny ratunek to Kaspersky Rescue Disk którego mam na płycie.

Na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

płyta instalacyjna windows 7 tam jest naprawa, zrobi ci to automatycznie

lib przywróć gparted bootowanie na partycje z opensuse.

Zależy czy chcesz mieć sam Windows 7 czy dwa systemy.

Płyty nie posiadam i nie mogę uruchomić żadnego systemu ani Win7 ani OpenSUSE

Ok problem rozwiązany, udało mi się naprawić bootowanie Win7, temat do zamknięcia.

Pochwal się rozwiązaniem, może w przyszłości pomoże komuś innemu. ;p

Mam taką partycje “System Reserved” na którym miałem plik “bootmgr” i folder “boot”, skopiowałem je do c:  i po restarcie uruchomił się Windows 7 :D.

Chyba trudno o coś lepszego:

 

http://linuxiarze.pl/boot-repair/

Autor tematu nie napisał w jaki sposób instalował program rozruchowy openSUSE, czy zaakceptował domyślne ustawienia czy też pozmieniał niektóre opcje. W Susku sekcja Ustawienia instalacji uruchamianie systemu jest dość rozbudowana, zaznaczone domyślne: