Jak przywrócić dane na telefonie z Androidem?

Niechcący zrobiłem sobie reset telefonu Samsung a5 2017 do ustawień fabrycznych. W związku z tym skasowało mi z telefonu wszystko co miałem mp3, tapety, zdjęcia, kontakty, aplikacje zainstalowane itd. Telefon mi się uruchomił ale nie mam nic w telefonie. Czy istnieje jakaś możliwość odzyskania tych danych ? przywrócenie telefonu do wcześniejszych ustawień kiedy miałem w nim wszystko ? Proszę o pomoc w tej sprawie.

Kopia - synchronizacja z google- dostaniesz dostęp do kontaktów, jak i aplikacji, co do zdjęć- również powinno być na google, jeśli było powiązanie z kontem na google. A co do innych danych polecam apkę która to robi za Ciebie.

Jak zrobić tą synchronizację z google żebym miał dostęp do kontaktów ? I jaką apkę polecasz ? bo nie napisałeś mi.

contacts.google.com A aplikacji jest dużo, ja używam dwóch SMS Backup & Restore oraz Super backup

Sprawdziłem i w contacts.google.com nie mam żądnych kontaktów, a aplikacje co mi podałeś nie działają bo nie mam zachowanej kopi danych na telefonie więc ich nie przywrócę. Chyba telefon nadaje się do wyrzucenia. Chyba, że można jakoś inaczej to przywrócić ? żebym miał wszystkie mp3, aplikacje które miałem itd.

Jeśli zrobiłeś hard reset, bez wcześniejszej kopii danych użytkownika, to się pożegnaj ze wszystkim- wszystko stracone.

No chyba zrobiłem Twardy reset i tak jak piszę nie mam kopi zapasowej. Więc telefon mogę już wyrzucić do kosza tak ? bo skoro nie mam kontaktów do nikogo, ani aplikacji ani nic to po co mi to ? po instalowały mi się Śmieci takie jak: E-mail, Galaxy Apps, Plus Music, Nawigacja Plus, Plus.pl, PlusBank24 itd. Jak się tego gówna pozbyć ? Mam jeszcze coś takiego jak Muzyka Google Play, która cały czas na czerwono pokazuje mi błąd serwera. Może mi ktoś pomóc ? porządnie ten telefon ustawić zakichany.

Jeśli po restarcie logowałeś się na to samo konto google, co miałeś wcześniej, automatycznie robi Ci kopię aplikacji ze sklepu Play. Jak się pozbyć aplikacji których nie chcesz? Odinstalować je.

Po restarcie logowałem się na konto Samsunga bo miałem tam konto i na konto google. Ale żadnej kopi aplikacji nie mam ze sklepu play ani nic takiego. Aplikacje, które wymieniłem nie da się odinstalować bo są to aplikacje systemowe i można co najwyżej je wyłączyć tylko.
Miałem wcześniej taką aplikację, która odinstalowywała mi te śmieci z telefonu i miałem wszystko dobrze. Nie pamiętam jej nazwy. Jak ten ciulowy telefon naprawić ??

Niemożliwe, na pewno masz listę “aplikacje niezainstalowane” / “z innego urządzenia” w sklepie play - skoro stare konto Google, jak nie czytałeś co klikasz przy końcówce przywracania ustawień fabrycznych to i może wymusiłeś ich instalacje po uruchomieniu systemu.

Aplikacje plusa może wpychać funkcja w androidzie do aktualizacji - mam taką w LG i po dwóch tygodniach poinformowała mnie o aplikacjach operatora komórkowego (wcześniej ich telefon nie widział), po hard resecie po kliku dniach wgrała automatycznie aż nie zablokowałem tej części aktualizacji (aktualizuje ręcznie tylko aplikacje Lunchera z szufladą od LG).

bo są to aplikacje systemowe i można co najwyżej je wyłączyć tylko

Jak jakieś od plusa to telefon brandowany przez operatora, a w przypadku aplikacje Google to stary android (4.0 - 4.4.4).

No i co mam teraz zrobić z tym ? aplikacje BK Disabler nie chce mi działać na telefonie bo wyskakuje mi: Fail: Invalid package name
Dlaczego ?

Możesz spróbować po przez ADB odinstalowywać: https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

Tam jest po angielsku. Ja jestem Polakiem i tylko po polsku umiem. Poza tym nie wiem czy przez to nie stracę gwarancji ? Dałem przedtem pytanie: aplikacje BK Disabler nie chce mi działać na telefonie bo wyskakuje mi: Fail: Invalid package name
Dlaczego ?

Może za stara wersja / niekompatybilna z tym modelem Samsung.

Jakoś wcześniej przed resetem mi działało i było dobrze. To czemu teraz nie chce ?