Jak przywrócić domyślne ikony w XP

Witam! Mam problem. Otóż zainstalowałem vista inspirat. Po paru dniach odinstalowałem go. Wszystko wróciło do wcześniejszego stanu prócz ikon. Moje pytanie jest więc takie: jak w XP przywrócić domyślne ikonki. Proszę o odpowiedz. Z góry dzięki :slight_smile:

Usuń klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\

explorer\Shell Icons

“3”=“xxxx,0” (folder zamkniety)

“4”=“xxxx,0” (folder otwarty)

itd…

Restart

Nie mam takiego klucza w rejestrze :frowning: Jest tylko shell folder i ShellIconOverlayIdentifiers

A ja w ogóle nie miałem takiego problemu po deinstalacji Vista Inspirit’a… Ale był za to inny problem, który u Ciebie może się pojawić przy okazji grzebania przy ikonach - każdy folder może zacząć otwierać się w nowym oknie pomimo ustawień systemowych.

Rozwiązanie opisałem na swoim blogu

zwiększ rozmiar ikon

A przywracanie systemu do sprzed instalacji inspiranta ??

:o

kto uzupełni wypowiedź kolegi?

Prawym myszy --> mój komputer --> właściwości --> przywracanie systemu. I wybrać punkt kontrolny systemy z datą przed instalacją vista inspirant

Chodziło mi o wypowiedź kolegi karczu :wink:

Swoją drogą korzystanie z przywracania systemu jest jakieś… wiejskie. Kto tego używa?! Ja od razu wyłączyłem przywracanie systemu - komp szybciej się włącza, wyłącza i ma więcej wolnego miejsca na dysku :] A żeby nie być zmuszonym do przywracania systemu wystarczy wiedzieć co się instaluje :twisted:

Prawoklik na pulpit > Właściwości > Wygląd > Efekty > Zaznacz Użyj dużych ikon

Gdy już się zmienią ikony, może powrócić do małych ikon poprzez odznaczenie opcji.

czy masz takie ikony

http://www.searchengines.pl/phpbb203/pliki/picasso/xp/folders/shellbroken2.gif

jeśli tak to zastosuj tego Fixa http://windowsxp.mvps.org/utils/ShellIconFix.zip

:slight_smile:

No wiesz, nie wydaje mi się to wiejskie - parę razy takie przywrócenie systemu pomogło ekspresowo usunąć szkodniki, które już psuły w Windowsie, a tak to przywrócenie rejestru, skanowanie plików i po problemie. Takie standardowe usuwanie wirusów jest bardzo czasochłonne, bo te dziady potrafią się nieźle bronić.