Jak przywrócić domyślne skróty klawiaturowe w systemie?

Mam mały problem…Moje kotka usiadła mi na klawiaturze laptopa i coś mi pomieszała z klawiszami. Wcześniej do przewijania stron internetowych używałam strzałek lub pgup, pgdn ,home i end, bo tak mi było wygodniej. Teraz bez względu na to który z tych klawiszy wcisnę (włączając strzałki w prawo i lewo) strona automatycznie przewija mi się do końca.Nie wiem jak to zmienić :confused:

Hmmm

Może najpierw podaj jakie masz środowisko graficzne ( KDE, GNOME … ).

Każde może mieć własne skróty klawiszowe.

Jeśli to nie środowisko zmieniło role przycisków, to może ostatecznie przeglądarka.

Dla przykładu opcje klawiatury w KDE:

  1. Wciśnij: Alt+F2 ( lub włącz konolę ) i wpisz systemsettings albo po prostu kliknij na ustawienia systemowe w menu programów.

  2. Masz tam dużo ikonek pogrupowanych w kategorie … Przejdź do ostatniej kategorii ( Sprzęt ) i kliknij w ikonę: “Urządzenia wejściowe”.

  3. Automatycznie jesteś w pierwszej części ustawień wejściowych poświęconych akurat klawiaturze …

Spróbuj może najpierw na LiveCD czy Ci wszystko działa. Raczej wykluczam popsucie klawiatury, jednak zawsze warto sprawdzić.

Myślę, że Live CD nie jest konieczne. W końcu sam napisał, że kot wcisnął mu jakąś kombinację, jak podałem gdzie to przykładowo może zmienić w KDE. Analogicznie w innych środowiskach. W tym przypadku najpierw powinno się sprawdzić ustawienia, potem sprzęt ( przez test na Live CD ).