Jak przywrócić domyślne zabezpieczenia folderów i plików?

Witajcie! :slight_smile:

 

Ostatnio mam spory problem z tą funkcją systemu, znajdującą się we właściwościach dysku/folderu/pliku, zresztą sami wiecie. Nigdy nie miałem z tym problemów, cały dysk był dostępny tylko jednemu użytkownikowi ale pewnego dnia wszystko szlag trafił. Zniknęła lista dostępów w zabezpieczeniach i dysk stał się niedostępny. Jakoś udało mi się dać dostęp do dysku, po czym zrobiłem format systemu z nadzieją, że wszystko wróci do normy - nie wróciło. Teoretycznie jestem właścicielem, mam wszystkie uprawnienia, w zakładce czynne uprawnienia też jest spoko, natomiast nie mam dostępu do plików. Dysk, foldery, oraz niektóre pliki mają zapisane te ustawienia, natomiast większość plików muszę ręcznie przyznawać dostęp. Pełny dostęp do dysku ma tylko konto admina, mimo że to ja jestem właścicielem i teoretycznie mam wszystkie dostępy ;c

 

I teraz pytanie. Da się to jakoś masowo ustawić na domyślne ustawienia systemowe dla całego dysku w inny sposób niż PPM>Właściwości>Zabezpiecznia?

Powiem szczerze, że nie mam ochoty dla tylu tysięcy plików osobno nadawać dla siebie uprawnienia ;c

 

Pomożecie? :>

synek03

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Pobierz i uruchom kolejno: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_reset_registry_permissions.html

oraz http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_reset_file_permissions.html

 

Na początek dzięki za zainteresowanie :slight_smile:

 

Program coś tam robi (chodzi mi o reset file premissions) ale szkoda że zajmuje się tylko patrycją (sic!) c:, nie wiesz może jak go pokierować na inną?

Sądziłem, że “zrobi” cały dysk! Faktycznie jest ten programik tylko cząstką większej aplikacji, w której można wybrać poszczególne partycje do resetu upoważnień plikowych. Podaję link do całej aplikacji. Znajdziesz w niej różne pozycje do naprawy systemu, m.in. reset, o którym mówimy, z podziałem na partycje. Druga pozycja od góry na liście narzędzi.  http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_windows_repair.html  Zakładka Start Repairs. W ogóle aplikację polecam do wszelkich innych napraw kulejącego systemu.

 

Dzięki Ci wielki człowieku! Działa! :smiley:

 

@edit:

dzięki temu all in one, tam wybrałem patrycję (sic!), chwila strachu, restart i wszystko działa :slight_smile: Także jeszcze raz dzięki ;]

Szkoda, że nie napisałeś, dzięki któremu programowi działa?!

Dodane

Dzięki za info! Powodzenia!

A ja dodam do tego jeszcze jedną, bardzo prostą metodę, którą czasem stosuję przy podobnych problemach, może się komuś przyda. Otóż całość kopiuję z konta administratora na dysk w FAT32 i potem, już na koncie użytkownika, przegrywam z powrotem.